Lütfen bekleyiniz..

Acıpayam Otobüs Bileti

Acıpayam Seferi Yapan Firmalar
Acıpayam Hakkında

Acıpayam otobüs bileti satan firmalar, Acıpayam otobüs bilet fiyatları, Acıpayam otobüs seferleri hakkında tüm bilgileri, ucuzagit.com aracılığı ile öğrenebilir ve online otobüs biletinizi güvenle satın alabilirsiniz. 

Acıpayam Tarihi
Acıpayam, eski adı Hamit Ovası olan bir Denizli ilçesidir. 1628 m2’lik yüz ölçümü ile Denizli’nin en büyük ilçesi konumundadır. Ege’den Akdeniz’e geçiş noktasında olan ilçe, toplamda 52 yerleşim biriminden oluşmaktadır. Bölgenin en önemli özelliği bu bölgede üretilen tütünlerdir. Bunun yanında, bölgede badem ağaçlarının çok olması ve badem ağaçlarına “payam” denilmesi ilçenin isminin oluşumunda etkili olduğu söylenen bir durumdur. Geçiş bölgesinde olması sebebiyle değişken iklim özellikleri görülebilmektedir. 

Acıpayam’da Gezilecek Yerler
Acıpayam Çarşı Camii: Bu caminin en önemli özelliği, Ege bölgesinde 4 minareye sahip olan tek cami olmasıdır. İlçenin merkezide yer alan ve ilçenin sembollerinden biri olan cami, bölge halkının yardımlarıyla inşa edilmiştir. Keloğlan-Dodurgalar Mağarası: İlçe merkezine 18 km. mesafede bulunan cami, 1990 yılında turizme kazandırılmıştır. Yakın tarihte turizme açılmasından dolayı yıpranmamış olduğu söylenebilir. Mağara, Karadağ’ın Keloğlanlar yakasında bulunmakta ve bu sebeple de Keloğlan adıyla anılmaktadır. Yazır Camii: Hacı Ömer Efendi tarafından inşa edilen Yazır Cami’nin en önemli özelliği süsleme açısından çok zengin olmasıdır. Acıpayam otobüs bileti  satın alarak Acıpayam’ın bu eserlerini görebilirsiniz.


En Çok Tercih Edilen Acıpayam Rotaları

Kıyasla, Ucuzagit, Puan kazan!

Facebook İnstagram Twitter Google plus
Yukarı Çık