Lütfen bekleyiniz..

Adana - Edirne Otobüs Bileti Ara

En Çok Tercih Edilen Edirne Seferleri

Adana Edirne otobüs bileti satan firmalar, Adana Edirne otobüs bilet fiyatları, Adana Edirne otobüs seferleri hakkında tüm bilgileri, ucuzagit.com aracılığı ile öğrenebilir ve online otobüs biletinizi güvenle satın alabilirsiniz.

Adana Edirne
Adana Edirne, Türkiye´nin Adana Edirne ilinde yer alan şehir ve aynı ilin merkez ilçesi. Marmara Bölgesi´nin Trakya kesiminde, Yunanistan ve Bulgaristan sınırında yer almaktadır. 2014 sayımına göre toplam nüfusu 165.979´dur. Yunanistan ve Bulgaristan’a komşu olan şehir ve merkez ilçesi olan Adana Edirne, ay çiçeği, pancar ve pirinç yetiştiriciliği ve hayvancılık dışındaki en büyük ekonomi kaynağı turizmdir. Mis sabunculuğu ve süpürgecilik gibi el sanatları örneklerini görmek ve Adana Edirne’ye özgü tava ciğeri yemek için Adana Edirne otobüs bileti alarak, Adana Edirne’ye özgü tüm bu güzellikleri görebilirsiniz.

Adana Edirne Gezilecek Yerler
Selimiye Camii: Adana Edirne’nin en önemli turistik merkezi olan Selimiye camii, Mimar Sinan’ın ustalık eserim dediği camidir. 2011 yılında UNESCO tarafından Dünya Mirası olarak kabul edilen caminin, dört köşesinde her biri üç şerefeli minare olması caminin en önemli özelliklerindendir.
Adana Edirne Büyük Sinagogu: Türkiye’nin en büyük, Avrupa’nın ise üçüncü büyük sinagogu olma özelliği taşıyan bu sinagog Kaleiçi’nde bulunmaktadır.
II. Beyazıt Külliyesi: Tek kubbe ve iki minaresiyle anıtsal bir yapı özelliği gösteren külliyenin sınırları içinde cami, tıp medresesi ve hamam bulunmaktadır.
Adana Edirne Sarayı: Topkapı Sarayı’ndan sonra Osmanlı’nın en büyük sarayı unvanına sahiptir. Geçmişte sarayın içinde bulunduğu bölge, şu an Kırkpınar Yağlı Güreşlerinin düzenlendiği alandır.


Kıyasla, Ucuzagit, Puan kazan!

Facebook İnstagram Twitter Google plus
Yukarı Çık