Lütfen bekleyiniz..

Adilcevaz Otobüs Bileti

Adilcevaz Seferi Yapan Firmalar
Adilcevaz Hakkında

Adilcevaz otobüs bileti satan firmalar Adilcevaz otobüs bilet fiyatları, Adilcevaz otobüs seferleri hakkında tüm bilgileri, ucuzagit.com aracılığı ile öğrenebilir ve online otobüs biletinizi güvenle satın alabilirsiniz.

Adilcevaz Tarihi
Adilcevaz, Bitlis’in bir ilçesidir. İlçenin isminin nereden geldiğine dair çeşitli düşünceler vardır. Bunlardan gerçeğe en yakın olanı ilçenin ismini 900’lü yıllarda burada kurulmuş olan bir Arap Beyliğinden almış olmasıdır. Tarihte birçok uygarlığa ev sahipliği yapmış olan ilçe, başta Urartular ve Persler olmak üzere birçok kültüre tanıklık etmiştir. Bölgede bir ara Araplar yaşamış olsa da daha çok Ermeni halkının yerleşim bölgesi olduğunu söylemek mümkündür.

Adilcevaz Nasıl Gidilir?
Adilcevaz, Bitlis il merkezine yaklaşık olarak 90 kilometre uzaklıktadır. İlçeye düzenli otobüs seferleri yapılmaktadır. Ayrıca Tatvan ve Ahlat, Adilcevaz’ın komşu ilçeleridir. Van Gölü’yle olan sınırı iklimini yumuşatmamış olsa da civar ilçelere göre Adilcevaz ilçesinin nispeten daha ılıman bir iklim yaşamasına sebep olmaktadır. Tüm bu sebeplerle Adilcevaz otobüs bileti satın aldığınızda buraya yaz-kış rahatlıkla gidebilirsiniz.

Adilcevaz Gezilecek Yerler
Adilcevaz’a gittiğinizde hangi mevsim olursa olsun Van Gölü’nü ziyaret etmek isteyeceksiniz. Van Gölü’nde Nemrut Dağı’ndan çıkan lavlar dört tane ada oluşturmuştur. Suyu tuzlu ve sodalı olan bu gölün, cilt ve deri hastalıklarına şifalı olduğu söylenmektedir. 


En Çok Tercih Edilen Adilcevaz Rotaları

Kıyasla, Ucuzagit, Puan kazan!

Facebook İnstagram Twitter Google plus
Yukarı Çık