Lütfen bekleyiniz..

Adıyaman - Edirne Otobüs Bileti Ara

En Çok Tercih Edilen Edirne Seferleri

Adıyaman Edirne otobüs bileti satan firmalar, Adıyaman Edirne otobüs bilet fiyatları, Adıyaman Edirne otobüs seferleri hakkında tüm bilgileri, ucuzagit.com aracılığı ile öğrenebilir ve online otobüs biletinizi güvenle satın alabilirsiniz.

Adıyaman Edirne
Adıyaman Edirne, Türkiye´nin Adıyaman Edirne ilinde yer alan şehir ve aynı ilin merkez ilçesi. Marmara Bölgesi´nin Trakya kesiminde, Yunanistan ve Bulgaristan sınırında yer almaktadır. 2014 sayımına göre toplam nüfusu 165.979´dur. Yunanistan ve Bulgaristan’a komşu olan şehir ve merkez ilçesi olan Adıyaman Edirne, ay çiçeği, pancar ve pirinç yetiştiriciliği ve hayvancılık dışındaki en büyük ekonomi kaynağı turizmdir. Mis sabunculuğu ve süpürgecilik gibi el sanatları örneklerini görmek ve Adıyaman Edirne’ye özgü tava ciğeri yemek için Adıyaman Edirne otobüs bileti alarak, Adıyaman Edirne’ye özgü tüm bu güzellikleri görebilirsiniz.

Adıyaman Edirne Gezilecek Yerler
Selimiye Camii: Adıyaman Edirne’nin en önemli turistik merkezi olan Selimiye camii, Mimar Sinan’ın ustalık eserim dediği camidir. 2011 yılında UNESCO tarafından Dünya Mirası olarak kabul edilen caminin, dört köşesinde her biri üç şerefeli minare olması caminin en önemli özelliklerindendir.
Adıyaman Edirne Büyük Sinagogu: Türkiye’nin en büyük, Avrupa’nın ise üçüncü büyük sinagogu olma özelliği taşıyan bu sinagog Kaleiçi’nde bulunmaktadır.
II. Beyazıt Külliyesi: Tek kubbe ve iki minaresiyle anıtsal bir yapı özelliği gösteren külliyenin sınırları içinde cami, tıp medresesi ve hamam bulunmaktadır.
Adıyaman Edirne Sarayı: Topkapı Sarayı’ndan sonra Osmanlı’nın en büyük sarayı unvanına sahiptir. Geçmişte sarayın içinde bulunduğu bölge, şu an Kırkpınar Yağlı Güreşlerinin düzenlendiği alandır.


Kıyasla, Ucuzagit, Puan kazan!

Facebook İnstagram Twitter Google plus
Yukarı Çık