Lütfen bekleyiniz..

Adıyaman - Kayseri Otobüs Bileti Ara

En Çok Tercih Edilen Kayseri Seferleri

Adıyaman Kayseri otobüs bileti satan firmalar,  Adıyaman Kayseri otobüs bilet fiyatları,  Adıyaman Kayseri otobüs seferleri hakkında tüm bilgileri, ucuzagit.com aracılığı ile öğrenebilir ve online otobüs biletinizi güvenle satın alabilirsiniz.

Adıyaman Kayseri, Türkiye´nin en kalabalık 14. şehridir. 2016 yılı itibarı ile 1.358.950 nüfusa sahiptir. Adıyaman Kayseri, Türkiye’nin  İç Anadolu Bölgesi’nde bulunan  tarihi kentlerinden biridir. Anadolu tarihinin izlerini taşıyan şehir, her geçen gün sürekli kalkınmaktadır. Tarihi
İpek Yolu Adıyaman Kayseri sınırlarından geçmektedir.

Adıyaman Kayseri’de Ne Yenir?
Adıyaman Kayseri mutfağı denince akla Adıyaman Kayseri Mantısı gelir, ünlü pastırması ve sucukları gelir. Adıyaman Kayseri oldukça zengin bir mutfak kültürüne sahiptir. Anadolu’nun lezzetli yemeklerini içinde barındırır. Sofralardaki yemekler genellikle  et yemekleri ve hamur işleridir. Adıyaman Kayseri’nin meşhur yemeği mantının ise 36 tane çeşidi olduğu bilinmektedir. Ünlü  yemekleri arasında Asmakara isimli  çorbaları ünlüdür. Hamurdan yapılan bu çorba tereyağ ve salça katılarak servis edilir. Arabaşı, su böreği ve güveç diğer özel lezzetlerden birkaçıdır.

Adıyaman Kayseri Gezilecek Yerler
Mazakaland Eğlence DünyasıSelçuklu Uygarlığı Müzesi, Döner Kümbet, Atatürk Evi Müzesi, Arkeoloji Müzesi, Adıyaman Kayseri Saat KulesiHunat Hatun Medresesi Kültür ve Sanat Merkezi, Anadolu Harikalar Diyarı, Emir Erdoğmuş Kumbeti, Gevher Nesibe Müzesi, Emir Şahap Türbesi, Mehmet Zengi Türbesi, Mimar Sinan Parkı, Hunat Medresesi, Selçuklu Uygarlığı Müzesi, Avgunlu Medresesi, Adıyaman Kayseri Hayvanat BahçesiSeyyid Burhanettin Hz. Turbesi, Adıyaman Kayseri Bilim Merkezi

Adıyaman Kayseri’ye Nasıl Gidilir?
Adıyaman Kayseri’ye Türkiye’nin birçok şehrinden uçuş seferleriyle gidebilirsiniz. Ayrıca Türkiye’nin hemen her yerinden otobüslerle Adıyaman Kayseri’ye ulaşım sağlamanız  mümkündür. Adıyaman Kayseri geniş ulaşım ağlarına sahip kentlerden biridir. Demiryolu ulaşımı kullanarak trenle Adıyaman Kayseri’ye ulaşım gerçekleştirmeniz de alternatifler arasındadır.


Kıyasla, Ucuzagit, Puan kazan!

Facebook İnstagram Twitter Google plus
Yukarı Çık