Lütfen bekleyiniz..

Adıyaman - Mardin Otobüs Bileti Ara

En Çok Tercih Edilen Mardin Seferleri

Adıyaman Mardin otobüs bileti satan firmalar, Adıyaman Mardin otobüs bilet fiyatları, Adıyaman Mardin otobüs seferleri hakkında tüm bilgileri, ucuzagit.com aracılığı ile öğrenebilir ve online otobüs biletinizi güvenle satın alabilirsiniz.

Adıyaman Mardin
Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nin Dicle bölümünde kalan Adıyaman Mardin; güneyde Suriye, kuzeyde Diyarbakır ve Batman, batıda Şanlıurfa ve doğuda da Şırnak illeriyle komşu durumundadır. Kış ayları soğuk geçen bölgede, genel olarak karasal iklim egemendir. Özellikle yaz aylarında sıcaklık çok yüksek değerlere ulaşabilmektedir. Adıyaman Mardin’in ekonomik yapısı tarım, ticaret ve hayvancılığa dayanmaktadır. İlde hem inanç turizmi hem de kültür turizmi açısından çok imkan olmasına rağmen birçok sebepten ötürü turizm pek gelişmemiştir. 

Adıyaman Mardin Gezilecek Yerler
Farklı dini inanışları ve kültürleri bünyesinde bulunduran Adıyaman Mardin’de gezilip görülmesi gereken yer sayısı çok fazladır. Burada, uluslararası kurum ve kuruluşlar tarafından da kültür mirası olarak kabul edilmiş ve koruma altına almış tarihi eserler bulunmaktadır. İpek Yolu üzerinde bulunması Adıyaman Mardin’in tarihi önemini bir kat daha artırmaktadır. Adıyaman Mardin otobüs bileti alarak gezip görebileceğiniz yerlerden en önemlileri şunlardır; Dara Harabeleri, Deyrulzafaran Manastırı, Altunboğa Medresesi, Savurkapı Medresesi, Adıyaman Mardin Kalesi, Sabancı Kent Müzesi, Adıyaman Mardin Ulu Camii, Mor Gabriel Manastırı, Kasımiye Medresesi, Gelüşke Hanı.


Kıyasla, Ucuzagit, Puan kazan!

Facebook İnstagram Twitter Google plus
Yukarı Çık