Lütfen bekleyiniz..

Afyonkarahisar - Balıkesir Otobüs Bileti Ara

Afyonkarahisar Balıkesir otobüs bileti satan firmalar, Afyonkarahisar Balıkesir otobüs bilet fiyatları, Afyonkarahisar Balıkesir otobüs seferleri hakkında tüm bilgileri, ucuzagit.com aracılığı ile öğrenebilir ve online otobüs biletinizi güvenle satın alabilirsiniz.

Türkiye´nin büyüyen şehri Afyonkarahisar Balıkesir´in nüfusu 2015 yılındaki istatisiklere göre yaklaşık olarak 1 milyon 200 bin kişiyken; bu sayının %49.95´i erkek, %50,05´i ise kadınlardan oluşmaktadır. Türkiye´nin en kalabalık on yedinci şehri olma özelliğini gösteren Afyonkarahisar Balıkesir´in hem Ege hem de Marmara Denizine kıyısı bulunmaktadır. Doğuda Kütahya ve Bursa, güneyde Manisa ve İzmir batıda ise Çanakkale´ye komşudur. Afyonkarahisar Balıkesir´de pek çok ilk ve orta dereceye sahip okul bulunmaktadır. Fatih Sultan Mehmet döneminden kalma medreselere de sahiptir. Afyonkarahisar Balıkesir´in yüzölçümü yaklaşık 14 bin kilometre karedir ve kökü Antik dönemlere kadar uzanır. 
Doğudaki insanlar için bir hayli cazip gelen Afyonkarahisar Balıkesir yoğun olarak göç almaktadır. Turizm ve cazibe merkezi olduğundan Türkiye´nin bütün noktalarından Afyonkarahisar Balıkesir otobüs bileti temin etmek çok kolaydır.

Tarihi
Afyonkarahisar Balıkesir iline ilk yerleşimi Misyalıların yaptığı bilinmektedir. Birçok medeniyetin fethetmesinden sonra Bizans bölgeyi topraklarına katmıştır. Halife Muaviye’nin İstanbul’u fethetmeye gelmesi üzerine İslamiyet ile tanışmışlardır. Malazgirt Savaş’ından sonra Selçuklular’ın eline geçen Afyonkarahisar Balıkesir sonradan Osmanlı Toprakları arasına katılmıştır.

Gezilecek Yerler
Adaları, mavi bayraklı sahilleri, doğa ile iç içe alanları ve tarihi kent kalıntıların bulunduğu bu güzel şehre otobüs kullanarak ulaşmak isterseniz uygun otobüs bileti fiyatları bulabilirsiniz. Edremit’te bulunan milattan önceki dönemlerden kalan mozaiklerin sergilendiği Antandros Antik Kenti görülmesi gereken yerlerdir. Milli park olarak sayılan Kaz Dağları tertemiz havası ve muhteşem doğası ile gidenleri büyülüyor. Kuzikos antik kenti birçok uygarlıktan geriye kalan kalıntıları sergiliyor. Halkın koca saat olarak tanımladığı Afyonkarahisar Balıkesir Saat Kulesi de oldukça ilgi çekiyor. Afyonkarahisar Balıkesir’deki 22 adet adadan yaşamın olduğu tek ada olan Cunda Adası mutlaka gidilip görülmelidir. Adadaki Fahrisin Tepesinde günbatımını izlemelisiniz. Kapıdağ yarımadası, Zağnos Paşa Camii ve Külliyesi, Gönen, Yıldırım Paşa Camii ve Külliyesi gezilip görülmesi gereken yerlerdendir.

Yeme-İçme ve Alışveriş
Karanfilli ekmek, Afyonkarahisar Balıkesir Kaymaklısı, Bigadiç helvası, Bigadiç güveci, saçaklı mantı, Afyonkarahisar Balıkesir mantısı, kalamar dolma, höşmerim, mafiş tatlısı, mürdük aşı, börülce ekşilemesi, askalubrus isimli yöresel lezzetleri vardır. Ayrıca Ayvalık tostu meşhurdur. Liman ve Molida alışveriş merkezleri en ünlü alışveriş merkezlerindendir. Bigadiç ilçesinde halı ve kilim ürünlerini hediyelik olarak Yağlıbedir´den alabilirsiniz. Oya Pazarı ve Ayvalık bit pazarından alışveriş yapılabilir. Ucuz otobüs bileti fiyatları ile otobüs kullanarak Afyonkarahisar Balıkesir’de gezinti yapabilir ve alışveriş yapabilirsiniz.


Kıyasla, Ucuzagit, Puan kazan!

Facebook İnstagram Twitter Google plus
Yukarı Çık