- Otobüs Bileti Ara

En Çok Tercih Edilen Seferleri

En Ucuz Şabanözü Otobüs Bileti

Şabanözü otobüs bileti satan firmalar,  Şabanözü otobüs bilet fiyatlarıŞabanözü otobüs seferleri hakkında tüm bilgileri, ucuzagit.com aracılığı ile öğrenebilir ve online otobüs biletinizi güvenle satın alabilirsiniz.

Şabanözü, Çankırı

Şabanözü ilçesi Çankırı ilimize bağlı 12 ilçesinden biridir. İlçe şehir merkezine yaklaşık 31 km uzaklıktadır. Buraya gitmek için şehir merkezinde kalkan dolmuşlarla buraya ulaşılır.

TÜİK verilerine göre yaklaşık 11 bin kişilik bir nüfusa sahiptir ve 605 metrekarelik bir alanda kurulmuştur. Şabanözü´nde  Hititler, Gasgaslar, Makedonyalılar, Bizanslılar, Romalılar ve Paflagonyalılar´ın hüküm sürdüğü bilinmektedir. Bölge, 1071 yılında elde edilen Malazgirt Zaferi ile birlikte Türklerin eline geçmiştir; bu fethi Karatekin Bey yapmıştır. Şabanözü, 1944 yılında ilçe olmaya lâyık görülmüştür. Şabanözü ahalisi geçimini ekseriyetle hayvancılıkla sürdürmektedir. Fasülyesi de çok meşhurdur. Son yıllarda bölgeye pek çok fabrika kurulmuş, gençlere istihdam sağlanmıştır. Şabanözü otobüs bileti Çankırı merkezden rahatlıkla bulunabilir. Ayrıca Maden Tetkik ve Arama Müdürlüğü ilçede kömür, bakır, amyanit ve krom gibi pek çok maden yatağı tespit edilmiştir. Bölgede kültür ırkı hayvancılığıyla birlikte seracılık da yoğun bir şekilde yapılmaktadır. Bu ilçede Karaören Göleti gezilecek yerler arasında yer almaktadır.

Kıyasla, Ucuzagit, Puan kazan!

Facebook İnstagram Twitter Google plus
Yukarı Çık