Lütfen bekleyiniz..

Ağaçören Otobüs Bileti

Ağaçören Seferi Yapan Firmalar
Ağaçören Hakkında

Ağaçören otobüs bileti satan firmalar, Ağaçören otobüs bilet fiyatları, Ağaçören otobüs seferleri hakkında tüm bilgileri, ucuzagit.com aracılığı ile öğrenebilir ve online otobüs biletinizi güvenle satın alabilirsiniz

Ağaçören Hakkında
İlçe M.Ö. 3. Ve 4. Yüzyılda Hititler zamanında yerleşim alanı olarak kullanılmış olup, daha sonra Bizanslılar zamanında Kapadokya bölgesi sınırları içerisinde kalmıştır. Bölgenin Osmanlılar zamanındaki adı Panlı olarak geçmektedir. İlçemiz bu adıyla 1936 yılına kadar Ankara ilinin Şerefli Koçhisar ilçesine bağlı bir köy olarak kalmıştır. 1957 yılında ise Belediye teşkilatı kurulmuştur. İlçemiz 1961 yılına kadar Panlı olarak anılmış, daha sonra adı Ağaçören olarak değiştirilmiştir. Bu isimle Şereflikoçhisar ilçesine bağlı bir kasaba iken ilçe olmuştur.

Ağaçören Gezilecek Yerler
İlçemiz Taşkale Mevkii´nde yer alan Taşkale Örenyeri Konya Kültür varlıklarını Koruma Bölge Kurulu´nun kararı 1. Derece Arkeolojik Sit alanı olarak tescil edilmiştir. İlçemiz Kederli Köyü Karadam Mevkii´nde yer alan Karadam Tümülüsüde Konya Kültür varlıklarını Koruma Bölge Kurulu´ nun 08.03.2012 gün ve 351 sayılı kararı ile 3386 ve 5226 sayılı kanunlarla değişik 2863 sayılı yasada belirtilen özellikleri göstermesi nedeniyle 1. Derece Arkeolojik Sit Alanı olarak tescil edilmiştir. Ağaçören Otobüs Bileti alarak en kısa zamanda güvenli bir şekilde seyahatinizi gerçekleştirebilirsiniz.


En Çok Tercih Edilen Ağaçören Rotaları

Kıyasla, Ucuzagit, Puan kazan!

Facebook İnstagram Twitter Google plus
Yukarı Çık