Lütfen bekleyiniz..

Ağlı Otobüs Bileti

Ağlı Seferi Yapan Firmalar
Ağlı Hakkında

Ağlı otobüs bileti satan firmalar, Ağlı otobüs bilet fiyatları, Ağlı otobüs seferleri hakkında tüm bilgileri, ucuzagit.com aracılığı ile öğrenebilir ve online otobüs biletinizi güvenle satın alabilirsiniz.

Ağlı Hakkında Bilgiler
Ağlı’nın tarihi İlkçağ’ın derinliklerine kadar inmektedir. Bu devirlere ait kalıntılar ayrıca farklı uygarlıkların bu topraklar üzerinde gelip geçtiğini belirtmektedir. Özellikle M.Ö. 1100-700 yılları arasında Kastamonu ve etrafında Paflagonyalılar’ın hakimiyet kurdukları bilinmektedir. Paflagonyalılar ise Firiglerin bir dalı olup, bu bölgeye kendi adlarını vermişlerdir.

Ağlı Gezilecek Yerler
En başta gezilip görülecek mekan tarihi Ağlı Kalesidir. Ağlı Kalesi İlçenin Batısında yer alan tabi bir dağ üzerine kurulmuştur. Kalenin etrafı yer yer bıçakla ayrıca ayrılmış gibi kaya sıralarıyla, çevrilmiş ve etekleri ormanlarla kapanmıştır. Üzerine kuzeyinde kepez denilen tabii bir kaya ile aralarındaki ayrıca boyun noktasından çıkılmaktadır. Zaten, zayıf yanı da burası olduğu için suni duvarlar bu bölüme yapılmıştır. Moloz taşından, harçla yapılan duvarların genişliği bir metre bu günkü yükseklikleri de üç metredir. Kalenin tepesinde, büyük bir düzlük bulunur İlçeye bakan kısmında ayrıca mağaralar yer alır. Güneyinde kaleden, 10 metre aşağıda birçok mağara daha bulunur. Bunun içinde yollar ve mezar odaları bulunmaktadır. Batı yüzünde bir mağara ayrıca vardır ve bu mağaranın ortasından yan yana iki tane su kaynağı bulunmaktadır. Kalenin üzerindeki düzlükte üç tane su sarnıcı bulunmakta ve bunlardan iki tanesi halen ayakta durmakta bir tanesi ise yıkılmış haldedir. 


En Çok Tercih Edilen Ağlı Rotaları

Kıyasla, Ucuzagit, Puan kazan!

Facebook İnstagram Twitter Google plus
Yukarı Çık