Lütfen bekleyiniz..

Ahırlı Otobüs Bileti

Ahırlı Seferi Yapan Firmalar
Ahırlı Hakkında

En Ucuz Ahırlı Otobüs Bileti

Ahırlı otobüs bileti satan firmaları, Ahırlı otobüs seferleri hakkında tüm bilgileri, ucuzagit.com aracılığı ile öğrenebilir ve online otobüs biletinizi güvenle satın alabilirsiniz.

Konya´nın ilçelerinden olan Ahırlı´nın tarihi hakkında net bir bilgi olmamasına rağmen yaklaşık 2000 yıllık bir yerleşim birimi olduğu tahmin edilmektedir. Arkeolojik bulgulara göre Türklerden evvel bölgede Bizanslılar hüküm sürmüştür. Ahırlı, 1071 yılından bu yana Türk yurdudur. Bölge, İstanbul´u fethetmeye giden İslam gazileri tarafından Müslümanlaştırılmıştır.1963 senesinde belediye teşkilatı olarak oluşturulan Ahırlı, öndceden Bozkır ilçesine bağlı nahiye merkezinden biriydi. Fakat 1991 yılında yapılan çalışmayla birlikte ilçe statüsüne erişmiştir. Ahırlı pilavı, keşli ekmeği, saç böreği, göllesi, köpük helvası ve su böreğiyle ünlenmiştir.

Ahırlı ilçe merkezi, Bozkır-Seydişehir karayolu üzerinde konuşlanmıştır. İlçe arazisi dalgalı arazilerden müteşekkildir. Ahırlı ahalisi geçimini ekseriyetle tarımla uğraşarak sağlamaktadır. Çarşamba Suyu, ilçenin su ihtiyacını büyük oranda sağlamaktadır. Bölgede en çok tahıl ve nohut yetiştirilmektedir. Bunun yanı sıra çeşitli seze ve meyve yetiştiriciliği de yapılmaktadır.

 

 

 

En Çok Tercih Edilen Ahırlı Rotaları

Kıyasla, Ucuzagit, Puan kazan!

Facebook İnstagram Twitter Google plus
Yukarı Çık