Lütfen bekleyiniz..

Akçadağ Otobüs Bileti

Akçadağ Seferi Yapan Firmalar
Akçadağ Hakkında

En Ucuz Akçadağ Otobüs Bileti

Akçadağ otobüs bileti satan firmalar, Akçadağ otobüs bilet fiyatları, Akçadağ otobüs seferleri hakkında tüm bilgileri, ucuzagit.com aracılığı ile öğrenebilir ve online otobüs biletinizi güvenle satın alabilirsiniz.

Tarihi çok eskilere dayanan Akçadağ, kuzeyinde Hekimhan, güneyinde Doğanşehir, doğusunda Malatya merkezi , Yeşilyurt ve Yazıhan ilçeleriyle  ve batısında Kahramanmaraş ile komşudur.

Ekonomisi tarım ve hayvancılığa dayanan bu ilçenin en önemli geçim kaynağı kayısı yetiştiriciliğidir. Hatta ilçenin yaklaşık olarak %80’i kayısı yetiştiriciliği yapmaktadır.

İlçe sınırları içinde bulunan Sultan Suyu Üretme Çiftliği bölgenin ekonomi temelini oluşturmaktadır. Çiftlikte çok sayıda tarım ürünü yetiştiriciliği ve hayvancılık yapılsa da çiftlik özel olarak at üretim çiftliğidir. Pek çok ünlü yarış atı bu çiftlikten çıkmıştır.

Akçadağ  Gezilecek Yerler

Bölgede çok sayıda tarihi eser bulunmaktadır. İlçeye bağlı pek çok köyde han kalıntıları ve kaya mezarları bulunmaktadır. İlçede en önemli yapı Düvencik Köyü yakınlarında bulunan ve Hititlerden kalma Ferik Kalesi’dir. Kale orijinal halini korumaktadır.

Tarihi yapıların yanında çok fazla doğal güzellikler de vardır. Bölge dağlık ve ormanlık bir alan olduğu için, yürüyüş alanları ve doğa parkurları bolca bulunmaktadır.

 

En Çok Tercih Edilen Akçadağ Rotaları

Kıyasla, Ucuzagit, Puan kazan!

Facebook İnstagram Twitter Google plus
Yukarı Çık