Lütfen bekleyiniz..

Akhisar Otobüs Bileti

Akhisar Seferi Yapan Firmalar
Akhisar Hakkında

Akhisar otobüs bileti satan firmalar, Akhisar otobüs bilet fiyatları, Akhisar otobüs seferleri hakkında tüm bilgileri, ucuzagit.com aracılığı ile öğrenebilir ve online otobüs biletinizi güvenle satın alabilirsiniz.

Akhisar Tarihi
Lidyalılar döneminde ilçe önemli bir konuma sahiptir, dönemin zengin nüfusu burada yaşamıştır. Bu yüzden bölgedeki kazı çalışmalarında çok sayıda dönemin kıymetli eşyaları kabul edilen eserler çıkmıştır. Bizanslılar döneminde ise dönemin imparatoru ilçeye beyaz bir kale yaptırmıştır. O dönemlerden beri ilçenin ismi Akhisar olarak anılmaktadır. Akhisar, Manisa’nın ilçe merkezinden sonraki en kalabalık ilçesidir. İlçe sanayisiyle de gelişmiş bir ilçedir. Bölge tarih boyunca farklı medeniyetlerin uzun süreli yerleşim yeri olmuş ve bu medeniyetler bu bölgede çok sayıda tarihi eser bırakmıştır. İlçe bütün bu tarihi özelliklerinin yanında sosyal yaşamın da fazla olduğu bir ilçedir. 

Akhisar Gezilecek Yerler
İlçede beş asırdır devam eden Çağlak Festivali ve Zeytin hasat şenlikleri yapılır. Yapılan kazılarda ilçenin Neolitik Çağdan itibaren bir yerleşim yeri olduğu bilinmektedir. Höyük adı verilen bu yerleşim yerlerinden ilçede çok sayıda bulunmaktadır. Bunların başlıcaları, Hastane Höyüğü, Kennez Höyüğü, Çamönü Höyüğü ve Moralılar Höyüğüdür.


En Çok Tercih Edilen Akhisar Rotaları

Kıyasla, Ucuzagit, Puan kazan!

Facebook İnstagram Twitter Google plus
Yukarı Çık