Lütfen bekleyiniz..

Akkışla Otobüs Bileti

Akkışla Seferi Yapan Firmalar
Akkışla Hakkında

En Ucuz Akkışla Otobüs Bileti

Akkışla otobüs bileti satan firmalar, Akkışla otobüs bilet fiyatları, Akkışla otobüs seferleri hakkında tüm bilgileri, ucuzagit.com aracılığı ile öğrenebilir ve online otobüs biletinizi güvenle satın alabilirsiniz.

Akkışla daha önce Sivas şehri sınırları içinde bulunmaktayken, Kayseri´nin il olması ile beraber Kayseri şehri Pınarbaşı (Aziziye) ilçesine bağlanmıştır. Sonra Bünyan ilçesine bağlanmış ve bu durum 1987 yılına kadar devam etmiştir. 19 Haziran 1987’de Kayseri´nin bir ilçesi olarak değiştirilmiştir. Akkışla’da Belediye teşkilatı 1953 yılında kurulmuştur. İlçe Akkışla ismini; kuzeyindeki taşların beyazlığından ötürü Ak ve kış aylarında hayvanların dışarıda kalmasına uygun olduğundan da Kışla sözcüğüyle birleştirerek Akkışla olarak almıştır

 

Akkışla İlçesinde Gezilmesi Gereken Yerler

Kayseri-Akkışla ilçesinde yer alan ve dâhil olduğu yerden ismini alan Akkışla Kalesi, şehrin gezi duraklarından biridir. Yazıtının olmaması, inşa tarihi ve kim tarafından yaptırıldığı hakkın kesin bir bilgi vermiyor. Kalenin sadece duvar eserleri günümüze kadar gelememiştir. Kale, özellikle Roma döneminde aktif olarak kullanılmıştır. Çevresinde inşa edilen arkeolojik kazılar sonucunda çivi yazılı tabletler, mühürler, çanak ve tabaklar gün yüzüne açılmıştır. Çıkarılan eserler Kayseri Arkeoloji Müzesi´nde gösterilmekte. 

 

 

En Çok Tercih Edilen Akkışla Rotaları

Kıyasla, Ucuzagit, Puan kazan!

Facebook İnstagram Twitter Google plus
Yukarı Çık