Lütfen bekleyiniz..

Akşehir Otobüs Bileti

Akşehir Seferi Yapan Firmalar
Akşehir Hakkında

Akşehir otobüs bileti satan firmalar, Akşehir otobüs bilet fiyatları, Akşehir otobüs seferleri hakkında tüm bilgileri ucuzagit.com aracılığı ile öğrenebilir ve online otobüs biletinizi güvenle satın alabilirsiniz.

Akşehir Tarihi
Konya’ya 135 km mesafede bulunan Akşehir, tarihimizde önemli bir şahsiyet olan Nasrettin Hoca’nın doğduğu ve yaşadığı şehir olarak ün salmıştır. Akşehir aynı zamanda Akşehir-Eber Gölleri arasında oluşan mikro-klima sebebiyle farklı bir aromaya sahip Akşehir Kirazı ile de ünlüdür. Nasreddin Hoca´nın maya çaldığı Akşehir Gölü yüzölçümü olarak Türkiye´nin 5. büyük gölüdür. Hititler, Frigler ve Lidyalıların da hüküm sürdüğü Akşehir’den Krallar Yolu’nun geçmesiyle de büyük bir öneme sahipti.

Akşehir Gezilecek Yerler   
Konya’nın tarihi ilçesi Akşehir seyahatiniz için yapmanız gereken en uygun Akşehir otobüs bileti ile yola koyulmak ve gezinin tadını çıkartmak. Akşehir Ulu Cami, Nasrettin Hoca Gülmece Parkı, Nasrettin Hocam Türbesi, Batı Cephesi Karagahı Müzesi, Tekke Kent Ormanı, Akşehir Gölü gezilecek yerler arasındadır.En Çok Tercih Edilen Akşehir Rotaları

Kıyasla, Ucuzagit, Puan kazan!

Facebook İnstagram Twitter Google plus
Yukarı Çık