Lütfen bekleyiniz..

Akyazı Otobüs Bileti

Akyazı Seferi Yapan Firmalar
Akyazı Hakkında

Akyazı otobüs bileti satan firmalar, Akyazı otobüs bilet fiyatları, Akyazı otobüs seferleri hakkında tüm bilgileri ucuzagit.com aracılığı ile öğrenebilir ve online otobüs biletinizi güvenle satın alabilirsiniz

Akyazı Tarihi
Akyazı, Sakarya´ya bağlı ilçelerden biridir. Çok eski bir yerleşim alanıdır. Bölgede Bitinyalılar, Romalılar ve Türkler hüküm sürmüştür. Akyazı, 1535 yılında Sapanca´ya bağlı bir bucak iken, 1944 yılında çıkarılan kanunla birlikte ilçe olmuştur. Akyazı´da turizm bir hayli gelişmiştir. Bundaki temel sebep, Kuzuluk Kaplıca Evleri´dir. Akyazı halkı, geçimini, turizmin yanı sıra pancar, mısır ve fındık üreterek, tavukçuluk yaparak sağlamaktadır. Son yıllarda seracılığa verilen önemin artmasıyla birlikte meyve üretimine de başlanmıştır.

Akyazı´ya bağlı 55 köy ve 4 belde bulunmaktadır. İlçe, hayat standartları bakımından elverişli bir yerleşim alanı olduğu için sıkça göç almaktadır. 1965 yılında 56 bin olan Akyazı nüfusu, 2015 TÜİK verilerine göre 90 bin civarında seyretmektedir. Akyazı Marmara Bölgesinde yer aldığından dolayı bir hayli gelişmiş ulaşım olanaklarına sahiptir. Karayolunu kullanarak Akyazı otobüs bileti sayesinde tüm bölgeyi gezmek mümkündür. Son yıllarda Akyazı´ya olan rağbet gitgide artsa da ilçede gezip görülebilecek tarihi eser ve müze sayısı yok denilecek kadar azdır. Fakat doğanın keyfini yaşamak isteyenler için Akyazı biçilmiş kaftandır.


En Çok Tercih Edilen Akyazı Rotaları

Kıyasla, Ucuzagit, Puan kazan!

Facebook İnstagram Twitter Google plus
Yukarı Çık