Lütfen bekleyiniz..

Akyurt Otobüs Bileti

Akyurt Seferi Yapan Firmalar
Akyurt Hakkında

En Ucuz Akyurt  Otobüs Bileti

Akyurt  otobüs bileti satan firmalar, Akyurt  otobüs bilet fiyatları, Akyurt  otobüs seferleri hakkında tüm bilgileri ucuzagit.com aracılığı ile öğrenebilir ve online otobüs biletinizi güvenle satın alabilirsiniz. 

İlçenin tarihi geçmişi incelendiğinde yontma taş devrine kadar uzandığını bilinmektedir. Bulunan tarihi kalıntıların tarihsel sıraya koyulması ile yerleşimin İsa’dan önce 3000 yılından beri var olduğu bilinmektedir.

 

Yapılan kazı çalışmaları geçmişini tunç devrine kadar öğrenmemizi sağlayan ilçenin sokaklarında günümüzde halen Roma dönemine ait eserlere rastlamak mümkündür. Bulunan kalıntılar koruma altına alınmıştır ve Akyurt’un tarihine ışık tutmaktadır. Krallar yolu adı verilen yolun da Akyurt’tan geçtiği bilinmektedir.1071 Malazgirt zaferinden sonra Türk yurdu haline gelmiştir. Birçok medeniyete ev sahipliği yapan Akyurt’un ismi eski kayıtlarda Ravlı olarak geçer. Akyurt kurtuluş savaşı döneminde silah ve mühimmat transferinde önemli rol oynamıştır. Günümüzde artık ilçe bir sanayi şehri haline gelmiştir. İlçede 400’den fazla sanayi kuruluşu vardır ve ilçe sakinlerinin istihdamını bu firmalar sağlamaktadır. Denizden yüksekliği 965 metre olan ilçede karasal iklim hüküm sürer kışlar sert yazlar kurak geçer. İlçede tarım ürünleri çeşitliliği azdır. En büyük çoğunluğu üzüm bağları oluşturur son yapılan nüfus sayımına göre 30000’den fazla insan yaşamakta ve yapılacak yatırımlarla daha da büyümesi bekleniyor.

En Çok Tercih Edilen Akyurt Rotaları

Kıyasla, Ucuzagit, Puan kazan!

Facebook İnstagram Twitter Google plus
Yukarı Çık