Alaca Otobüs Bileti

Alaca Seferi Yapan Firmalar
Alaca Hakkında

En Ucuz Alaca Otobüs Bileti

Alaca otobüs bileti satan firmalar, Alaca otobüs bilet fiyatları, Alaca otobüs seferleri hakkında tüm bilgileri ucuzagit.com aracılığı ile öğrenebilir ve online otobüs biletinizi güvenle satın alabilirsiniz. 

Çorum il merkezine 48 km uzaklıkta bulunan Alaca ilçesi, 1919 yılında ilçe statüsünü almıştır. Alaca, Karadeniz bölgesi ve İç Anadolu bölgesinin kesiştiği yerde, Karadeniz’i Akdeniz’e bağlayan yol ağı üzerindebulunmaktadır.

Alaca’da Gezilecek Yerler

Eskiyapar Ören Alanı

Büyük bir arkeolojik alan olan Eskiyapar bölgesinde Hitit İmparatorluğu mimarisini ait yapılar bulunmaktadır. Bölgenin güneydoğusunda, Hitit dönemi mahallesinin yanmış evlerinden elde edilen toprak eserler yer almaktadır. Ayrıca, yapılan araştırmalar neticesinde bölgede altın ve gümüş nesnelerden oluşan bir hazineye rastlanmıştır. Bu ve diğer kalıntılar Ankara Anadolu Medeniyetleri Müzesinde bulunmaktadır.

Kalınkaya

Köylülerin yaptığı kaçak kazılar sonucunda bu bölgede, Kalkotik Çağın mimari özelliklerini taşıyan birçok nesne ve mezar bulunmuştur. Eski Tunç Çağı’na ait küp mezar ve taş sanduka mezar Kalınkaya’da ortaya çıkarılmıştır. Bu tarihi eserleri ve tarihi bölgeyi Alaca otobüs bileti satın alarak ziyaret edebilirsiniz.

 

 

 

Kıyasla, Ucuzagit, Puan kazan!

Facebook İnstagram Twitter Google plus
Yukarı Çık