Lütfen bekleyiniz..

Alacakaya Otobüs Bileti

Alacakaya Seferi Yapan Firmalar
Alacakaya Hakkında

En Ucuz Alacakaya Otobüs Bileti

Alacakaya otobüs bileti satan firmalar, Alacakaya otobüs bilet fiyatları, Alacakaya otobüs seferleri hakkında tüm bilgileri ucuzagit.com aracılığı ile öğrenebilir ve online otobüs biletinizi güvenle satın alabilirsiniz. 

 

Alacakaya Elazığ ilçesine bağlı olarak 1991 yılında kurulmuştur. İlçenin doğusunda Arıcak, batısında Maden güneyinde Dicle ve Ergani, kuzey kısmında da Palu ilçeleri bulunmaktadır.

İlçe merkezi bir tepe üzerinde kurulmuştur. İlçe krom ve maden rezervi açısından zengin bir yapıya sahiptir özellikle Elazığ Vişnesi adı verilen Dünya çapında kalitesi ve rengi ile özel bir yere sahi zengin mermer yataklarına sahiptir.

Elazığ Alacakaya Gezilecek Yerler

Elazığ’ın Alacakaya ilçesinde Sori şelalesi bulunmaktadır. Bu güzel şelale ilkbaharda karların erimesiyle beraber su yoğunluğunu arttırmıştır. Alacakaya ilçesinin Sori maden ocakları civarında bulunmaktadır ve yapay bir şelaledir. Elâzığ’ın Alacakaya ilçesi doğal güzellikleri ve manzarasıyla görülmeye değer mekânlardan bir tanesidir. Alacakaya Otobüs Bileti alarak en kısa zamanda ziyaret etmenizi öneririz.

 

En Çok Tercih Edilen Alacakaya Rotaları

Kıyasla, Ucuzagit, Puan kazan!

Facebook İnstagram Twitter Google plus
Yukarı Çık