Lütfen bekleyiniz..

Alaplı Otobüs Bileti

Alaplı Seferi Yapan Firmalar
Alaplı Hakkında

Alaplı otobüs bileti satan firmalar, Alaplı otobüs bilet fiyatları, Alaplı otobüs seferleri hakkında tüm bilgileri ucuzagit.com aracılığı ile öğrenebilir ve online otobüs biletinizi güvenle satın alabilirsiniz

Alaplı Tarihi
Alaplı´daki yerleşimin M.S. olduğunu iddia edebiliriz. Bunun aksine 15 kilometre mesafedeki Karadeniz Ereğlisi´nde ilk yerleşim M.Ö 560-500 yıllarına kadar uzanır. Tarih kitaplarına göre Alaplı´nın ilk sakinleri Henetler’dir. Zonguldak il merkezine 58 km uzaklıktadır. Nüfusu 18.000´dir. Balıkçılık ve fındık üretimi yapılmaktadır. Erdemir Demir Çelik A.Ş.´nin yan sanayisi de buranın geçim kaynaklarındandır. Nüfusunun çoğunu işçiler oluşturmaktadır. İlçede iplik ve fındık fabrikaları mevcuttur.

Alaplı Gezilecek Yerler
Özellikle, burada düzenlenen güreş şenlikleri çok ilgi çekmektedir. Zonguldak ilinin dünyaya açılan penceresi. Ancak, burada herhangi bir tarihi ören yeri yoktur. Yalnızca, yayla turizmi gelişmiş. Eğer, tabiat harikası yaylaları görmek isterseniz, Alaplı’ya zaman ayırın. İlçeye ulaşım, yalnızca devlet karayolundan sağlanmaktadır. Ereğli ilçesi Gülüç beldesinden sonra, karayolu takip edildiğinde, önce Alaplı ve sonra da Akçakoca’ya ulaşılıyor. Akçakoca’ya kadar uzanan karayolu, tamamen deniz kıyısından devam ediyor. Alaplı otobüs bileti alarak en kısa zamanda güvenli ve huzurlu bir şekilde seyahatinizi gerçekleştirebilir, bu güzel ilçeyi görebilirsiniz.


En Çok Tercih Edilen Alaplı Rotaları

Kıyasla, Ucuzagit, Puan kazan!

Facebook İnstagram Twitter Google plus
Yukarı Çık