Lütfen bekleyiniz..

Altınova Otobüs Bileti

Altınova Seferi Yapan Firmalar
Altınova Hakkında

Altınova otobüs bileti satan firmalar,  Altınova otobüs bilet fiyatları,  Altınova otobüs seferleri hakkında tüm bilgileri ucuzagit.com aracılığı ile öğrenebilir ve online otobüs biletinizi güvenle satın alabilirsiniz.

Altınova Tarihi
Altınova (Ayazmand), Balıkesir ilinin Ayvalık ilçesine bağlı bir mahalledir. İzmir Çanakkale karayolu üzerinde, İzmir-Balıkesir il sınırının yakınında Balıkesir tarafında bulunmaktadır. Belde geniş tarım arazilerine sahiptir. Beldede özellikle patates üretimi yapılmaktadır. Yaz aylarında birçok yazlıkçıya ev sahipliği yapmaktadır. Eski adı Ayazmend olan Altınova’yı 1934’de ziyaret eden Mustafa Kemal Atatürk ovada uçsuz bucaksız sapsarı buğday başaklarını görünce “buranın ismi Altınova olmalı” demiş ve o günden sonra ismi değişmiştir. İzmir’le Balıkesir’in tam ortasında, ikisine de yaklaşık 150 km. Ayvalık’a ise yalnızca 13 km uzaklıkta. Adı üzerinde ova olduğu için genelde rüzgarlı. Midilli’ye uzaklığı 18 km civarında. Hava açıksa evleri bile görebiliyorsunuz. Dünya’da ender rastlanan deniz ve kıyı seviyesi aynı olan bir coğrafya. Su kaynakları oldukça zengin ve içilebilir olması ayrıca güzeldir.

Ulaşım
Beldenin kuzeyinde Balıkesir´in Ayvalık, güneyinde İzmir´in Dikili ve Bergama ilçeleri bulunmaktadır. Aynı zamanda belde de dünya üzerinde çok az görülen kum adası bulunmaktadır. Kum adasına ulaşım sadece yaya olarak 450 metrelik bir köprüyle sağlanmaktadır. Altınova, Balıkesir ‘in Ayvalık ilçesine bağlı sakin bir yazlık kasabası. 1980 sayımında 6.000 olan nüfusu 2007 sayımında sadece 15.000 ‘e çıkmış. Bu sayede her zaman sakin olma özelliğini korumuş. 8 km uzunluğunda ve yer yer genişlik olarak 30 metreye varan kumsalı ile harika bir belde.  Aynı zamanda nadir görünen bir Kum Adası ‘na sahip. Kum Adası karaya 450 mt’lik bir köprü ile bağlanmış.

Altınova Gezilecek Yerler
Madra Çayı Koyu en güzel gezilecek bölgedir.


En Çok Tercih Edilen Altınova Rotaları

Kıyasla, Ucuzagit, Puan kazan!

Facebook İnstagram Twitter Google plus
Yukarı Çık