Lütfen bekleyiniz..

Altınözü Otobüs Bileti

Altınözü Seferi Yapan Firmalar
Altınözü Hakkında

En Ucuz Altınözü Otobüs Bileti

Altınözü otobüs bileti satan firmalar,  Altınözü otobüs bilet fiyatları,  Altınözü otobüs seferleri hakkında tüm bilgileri ucuzagit.com aracılığı ile öğrenebilir ve online otobüs biletinizi güvenle satın alabilirsiniz.

Hatay şehrinin güneyinde, güneyden kuzeye doğru uzanan bir ova durumunda olan bölgenin yüzölçümü, 358 kilometrekaredir. Genelde Hıristiyan Arap vatandaşlarımızın yaşadığı bir kesimdir.

Yörede yaşayanların ekonomik faaliyetlerinin başında, tarımsal faaliyetler gelmektedir. Bunun dışında, el sanatları ile de geçinilmektedir. Tarımsal olanakların başında ise buğday, zeytin ve tütün üretimi gelmektedir.

Altınözü’nde toprak tarıma oldukça elverişli olup, tütün,  buğday, arpa gibi değişik türde sebzeler ve meyveler bulunmaktadır. Hatay´da tarımda zeytin üretiminin en fazla olduğu ilçedir. Bölgede, aynı zamanda yapay bir su birikintisi olarak Yarseli Barajı bulunmaktadır.

Yörenin kırmızıbiberi dünya çapında meşhurdur. Buraya yolunuz düşerse, kırmızıbiber almayı sakın ihmal etmeyin. Ayrıca, Belediyesinin de simgesinde yer aldığı üzere, burada “zeytin” de önemli bir konuma sahiptir.

Altınözü isminin Osmanlılar döneminde verildiği, o devirde Fatikli Mahalle´sinde yapılan tapu girdilerinden Altınözü isminin geçmesinden anlaşılmaktadır. Altınözü, Müslüman Araplarca elde edilmesinden sonra kale tipi kule anlamına gelen Kasr denilmeye devam edilmiş ve gün geçtikçe bu kelime değişerek, halk içinde Kuseyr olarak söylenmeye başlanmıştır. Islam Devleti’nin genişleme döneminden itibaren Altınözü´ ne mutlak olan Kozkalesi, Hz. Ömer zamanında 638 yılında kurmaylar aracılığıyla fethedilmiştir. 

 

 

 

En Çok Tercih Edilen Altınözü Rotaları

Kıyasla, Ucuzagit, Puan kazan!

Facebook İnstagram Twitter Google plus
Yukarı Çık