Lütfen bekleyiniz..

Altıntaş Otobüs Bileti

Altıntaş Seferi Yapan Firmalar
Altıntaş Hakkında

Altıntaş otobüs bileti satan firmalar,  Altıntaş otobüs bilet fiyatları,  Altıntaş otobüs seferleri hakkında tüm bilgileri ucuzagit.com aracılığı ile öğrenebilir ve online otobüs biletinizi güvenle satın alabilirsiniz.

Kütahya´nın bir ilçesi olan Altıntaş, şehir merkezine yaklaşık 50 km uzaklıkta bulunmaktadır. İzmir-Kütahya-Uşak-Eskişehir karayolu üzerinde bulunduğundan Altıntaş otobüs bileti çoğu yerden edinilebilmektedir. İlçenin eski adı Kurt Köy´dür.

Altıntaş  Genel
Nüfusu yaklaşık 5500 kişiden müteşekkildir. Altıntaş ahalisi geçimini ekseriyetle tarım yaparak sağlamaktadır. Bilhassa, Şeker Pancarı, buğday, arpa, fasulye ve nohut yetiştirilmektedir. İlçede meyvecilik çok fazla gelişmemiştir. İlçede zengin mermer yatakları olmasına rağmen, henüz işlenmemiştir. Zira bölgeye yeterli yatırım yapılmamıştır. İlçede 3 tane İlköğretim Okulu, 1 tane lise, 1 tane de İmam Hatip lisesi mevcuttur. Bunun yanı sıra, Dumlupınar Üniversitesi´ne bağlı Altıntaş Meslek Yüksek Okulu bünyesinde 650 öğrenci eğitimini sürdürmektedir. İlçe, Türk tarihinde çok mühim bir yere sahiptir.

Büyük Taarruz ve Başkomutanlık Meydan Muharebesi, Zafertepe Çalköy sınırları içerisinde yapılmıştır. Atatürk, "Ordular, ilk hedefiniz Akdeniz´dir, ileri! “emrini burada vermiştir. Bölgede ulaşım hava yoluyla da sağlanmaktadır. Zafar Havalimanı ilçe sınırları dahilindedir. İlçeye yapılan yatırımlarla birlikte tarımcılığın önümüzdeki yıllarda ivme kazanması beklenmektedir.En Çok Tercih Edilen Altıntaş Rotaları

Kıyasla, Ucuzagit, Puan kazan!

Facebook İnstagram Twitter Google plus
Yukarı Çık