Lütfen bekleyiniz..

Amasya - Adana Otobüs Bileti Ara

En Çok Tercih Edilen Adana Seferleri

Ceyhan ve Seyhan nehirlerinin arasında kurulu olan Amasya Adana, manzaraları, yaylaları, tarihi yerleri ve müzeleri sayesinde tabiatını kültürel yapılarıyla harmanlıyor. Küçük tarihi mekanları ve güneybatıdaki kalıntıları keşfetmek için harika bir temel oluşturan Amasya Adana’yı gezmek ve yakından tanımak istiyorsanız, ucuzagit.com’un karşılaştırmalı olarak sunduğu Amasya Adana otobüs seferleri arasından seçim yapabilir ve biletinizi alarak yola koyulabilirsiniz.

Amasya Adana Konum
Seyhan, Çukurova, Sarıçam ve Yüreğir başta olmak üzere, 15 ilçesi bulunan Amasya Adana’ya Türkiye’nin birçok noktasından otobüs seferleri yapılıyor. Hatay, Mersin, Gaziantep, İzmir ve Ankara gibi şehirlerden sık sık kara yolu seferi düzenlenen Amasya Adana’ya, siz de bulunduğunuz şehirden kolayca ucuz otobüs bileti bulabilirsiniz. En uygun bileti bulmak için ucuzagit.com üzerinden kalkış-varış noktasını ve seyahat tarihlerini seçebilir, Amasya Adana biletlerini karşılaştırmalı olarak görebilirsiniz. Seyahat başlangıç şehri ile Amasya Adana arasındaki mesafe, Amasya Adana’ya giden otobüs firmaları ve seyahat tarihleri otobüs bilet fiyatları üzerinde değişkenlik yaratan etkenler arasında bulunuyor. Seyhan Nehri kıyısında konumlanan ve Osmaniye, Kayseri, Hatay, Niğde, Mersin, Karaman, Kahramanmaraş illerine komşu olan Amasya Adana’ya otobüs ile geze geze, etrafı göre göre gitmek her ne kadar paha biçilemez olsa da, en uygun Amasya Adana otobüs bileti için ucuzagit.com’da bilet karşılaştırması yapabilir ve az masrafla Amasya Adana yolculuğu gerçekleştirebilirsiniz.

Amasya Adana’da Ulaşım 
Seyhan’da bulunan Amasya Adana Otogarı, yerel ve ulusal otobüs firmalarının sefer düzenlediği ve günlük sefer sayısı yüksek otogarlardan biri. Metro, Ulusoy ve Yeni Amasya Adana gibi popüler otobüs firmalarının aktif olarak kullandığı Amasya Adana Otogarı’na vardığınızda, çevre ilçelere burada bulunan yerel otobüsler vasıtasıyla ulaşabilirsiniz. Dilerseniz Kent Kart alarak metro ya da belediye otobüsleri ile de şehir merkezine inebilirsiniz. Minibüsler de, Amasya Adana şehir içi ulaşımı sağlamak amacıyla kullanabileceğiniz bir diğer alternatif.

Amasya Adana Gezilecek Yerler
Tarihçesi 3000 yıl önceye dayanan, Hititlerden Osmanlı İmparatorluğu’na kadar sayısız medeniyetin durağı olan Amasya Adana, İpek Yolu’nun geçtiği noktalardan biri olmasıyla coğrafik önemini koruyor. Toros ve Amanos Dağları ile çevrelenen bu Akdeniz şehri, tertemiz doğası ile adeta nefes aldırıyor.

Çukurova tarihini yansıtan Amasya Adana Arkeoloji Müzesi, tarihi yörük hayatının sergilendiği Etnografya Müzesi, Osmanlı mimarisini anlatan Çarşı Hamamı ve Roma İmparatorluğu döneminden izler taşıyan Anavarza Ören Yeri şehrin tarihçesi hakkında fikir veriyor. Amasya Adana gezilecek yerler arasında başı çeken ve Atatürk’ün gerçekçi bir balmumu heykeline ev sahipliği yapan Atatürk Müzesi ise yakın tarihin canlı bir örneği olarak karşımıza çıkıyor. Ulu Camii Külliyesi ve içerisinde yer alan Büyük Saat Kulesi de büyüleyici mimarileri ile göz dolduruyor. Halen kullanılmakta olan dünyanın en eski köprüsü unvanını taşıyan Amasya Adana Taş Köprü de, doğanın içinde yer alan muhteşem görüntüsü ile Amasya Adana’yı temsil ediyor.

Tarihin önemli medeniyetlerine ve anlarına tanıklık eden, tabiatıyla ziyaretçilerini kucaklayan Amasya Adana’yı birebir yaşamak için sabırsızlanıyorsanız, hemen ucuzagit.com’un karşılaştırmalı bilet avantajı ile ucuz Amasya Adana otobüs bileti alarak yolculuğa güvenle başlayabilirsiniz.


Kıyasla, Ucuzagit, Puan kazan!

Facebook İnstagram Twitter Google plus
Yukarı Çık