Amasya - Afyonkarahisar Otobüs Bileti Ara

En Çok Tercih Edilen Afyonkarahisar Seferleri

En Ucuz Amasya Afyonkarahisar Otobüs Bileti

Amasya Afyonkarahisar otobüs bileti satan firmaları, Amasya Afyonkarahisar otobüs bilet fiyatları, Amasya Afyonkarahisar otobüs seferleri hakkında tüm bilgileri, ucuzagit.com aracılığı ile öğrenebilir ve online otobüs biletinizi güvenle satın alabilirsiniz.

Sucuk ile özdeşleşmiş, kaymak denince akla gelen güzide ilimiz Amasya Afyonkarahisar, giderek her istediğinizde ziyaret edebileceğiniz ve bu lezzetleri yerinde tadabileceğiniz bir yer hâline geliyor. Gelişen kara ve hava yolu ağları sayesinde Amasya Afyonkarahisar´a olan rağbet önümüzdeki günlerde artacağa benziyor. Amasya Afyonkarahisar otobüs bileti sayesinde ülkenin her yerinden insanlar Afyon´un güzelliklerini öğrenme şansını yakalıyor.

Afyon´da kurulan ilk medeniyetin Hititler olduğu söylenmektedir. Zira arkeoloji araştırmalarında Hititlere ait olduğu düşünülen pek çok buluntu keşfedilmiştir. Hitit imparatoru ´´Mürsil´´, bizzat Afyon Kalesini yaptırmıştır. Hititlerin ardından Afyon´a hükmeden medeniyet Frikyalılardı. Frikyalılar o zaman Afyon´a ´´Sineda´´ adını takmışlardı. Bugün Afyon Müzesi Hititlere ait buluntularla doludur. Frikyalılardan sonra Afyon, Lidyalıların eline geçti. En son olark ise, Roma İmparatorluğu, Sasaniler, Bizanslılar burada varlık buldular. Bizanslılar, Afyon´a Akroneos (Akronium) adını verdiler. Bu kelime´´yüksek kale´´ anlamına geliyordu. 1071 Malazgirt zaferinden beri de bu topraklar bizim elimizde.

Gezilecek Yerler

Ot Pazarı Camii

Gedik Ahmet Paşa Medresesi

Ulu Camii

Karacamal Mağarası

Sandıklı Hüdai Kaplıcaları

Sandıklı Kalesi

Ömer Kaplıcası

Amorium Antik Kenti

Synnada Antik Kenti

Cumhuriyet Şehitleri Anıtı

Phryg Vadisi

Afyon Bolvadin Müzesi

Amasya Afyonkarahisar Müzesi

Eğerlikaya Kilisesi

Gazlıgöl Kaplıcaları

 

Kıyasla, Ucuzagit, Puan kazan!

Facebook İnstagram Twitter Google plus