Lütfen bekleyiniz..

Amasya Otobüs Bileti

Amasya Seferi Yapan Firmalar
Amasya Hakkında

Karadeniz Bölgesi’nin tarihi şehirlerinden Amasya, kültürel açıdan önemli bir konumda bulunmasının yanı sıra, görsel şölen yaşatan bir tabiata da ev sahipliği yapıyor. “Kralların Kenti” lakabına sahip olan şehirde Kral Kaya Mezarları’ndan Amasya Evleri’ne kadar kültürel bir değere sahip olan mekanlar, Amasya’yı sembolize ediyor. Seyahat defterinizde yeni bir sayfa açmak ve ülkemizin güzel şehirlerinden biri olan Amasya’yı kendiniz keşfetmek için sabırsızlanıyorsanız, ucuzagit.com aracılığı ile en uygun Amasya otobüs bileti seçeneklerini listeleyebilir, online otobüs bileti satın alabilirsiniz.

Ucuz Amasya Otobüs Bileti
Tokat, Samsun, Çorum ve Yozgat şehirleriyle komşu olan, dolayısıyla bu şehirlerden en ucuz otobüs bileti seçeneklerini değerlendirerek kolayca ulaşabileceğiniz Amasya’ya, uzak illerden de ucuzagit.com sayesinde ekonomik fiyatlara ulaşabilirsiniz. Ankara, İzmir, Kayseri, İstanbul, Gaziantep, Konya ve Adana kentlerinden pek çok yolcu ağırlayan Amasya’ya, Türkiye’nin birçok noktasından ucuzagit.com ayrıcalığı ile uygun otobüs bileti bulabilirsiniz.

Amasya Otobüs Bileti Fiyatları
Metro, Ses Turizm, İstanbul Seyahat, Topçam ve Has Turizm gibi otobüs firmaları ile ulaşım sağlayabileceğiniz Amasya otobüs bileti fiyatları açısından ucuzagit.com’da ekonomik bir tablo sergiliyor. Şehre sefer düzenleyen tüm firmaların mevcut otobüs bileti seçeneklerini tek sayfada listeleyerek alıcının işini kolaylaştıran ucuzagit.com, en güncel fiyatları önünüze getiriyor

Amasya’da Ulaşım
Kirazlıdere’de yer alan Amasya Otogarı’ndan şehir içine ulaşım halk otobüsleri ve minibüsler ile sağlanıyor. Ayrıca Amasya otobüs firmaları tarafından yolculara sağlanan ücretsiz servisler ile de kent merkezine ulaşmak mümkün hale geliyor. Dilerseniz taksi hizmetinden faydalanarak da gideceğiniz güzergaha varabilirsiniz.

Amasya Gezilecek Yerler
Çeşitli medeniyetlerin beşiği olmuş Amasya, gezilip görülecek durakları ile ziyaretçilerine kültürel bir deneyim yaşatıyor. Harşena Dağı üzerinde yer alan ve ilk yerleşik hayattan bu yana var olduğu düşünülen Amasya Kalesi, Selçuklu ve Osmanlı Devleti’nden de izler taşıması nedeniyle Amasya gezilecek yerler arasındaki önemini koruyor. Pontus Krallığı’na ait olan Kral Kaya Mezarları, Osmanlı şehzadelerinin balmumu heykellerine ev sahipliği yapan Şehzadeler Müzesi, Selçuklu ile Osmanlılara dair eserlerin yer aldığı Amasya Müzesi ve sayısız cami ile medrese, şehrin dokusunu yansıtan yapılar arasında bulunuyor. Tarihe meraklı bir yapınız varsa, sizi doyuma ulaştıracak Amasya’ya hemen bir online otobüs bileti alabilir ve kültürel bir yolculuğa çıkabilirsiniz.


En Çok Tercih Edilen Amasya Rotaları

Kıyasla, Ucuzagit, Puan kazan!

Facebook İnstagram Twitter Google plus
Yukarı Çık