Lütfen bekleyiniz..

Ankara - Adana Otobüs Bileti Ara

En Çok Tercih Edilen Adana Seferleri

Ceyhan ve Seyhan nehirlerinin arasında kurulu olan Ankara Adana, manzaraları, yaylaları, tarihi yerleri ve müzeleri sayesinde tabiatını kültürel yapılarıyla harmanlıyor. Küçük tarihi mekanları ve güneybatıdaki kalıntıları keşfetmek için harika bir temel oluşturan Ankara Adana’yı gezmek ve yakından tanımak istiyorsanız, ucuzagit.com’un karşılaştırmalı olarak sunduğu Ankara Adana otobüs seferleri arasından seçim yapabilir ve biletinizi alarak yola koyulabilirsiniz.

Ankara Adana Konum
Seyhan, Çukurova, Sarıçam ve Yüreğir başta olmak üzere, 15 ilçesi bulunan Ankara Adana’ya Türkiye’nin birçok noktasından otobüs seferleri yapılıyor. Hatay, Mersin, Gaziantep, İzmir ve Ankara gibi şehirlerden sık sık kara yolu seferi düzenlenen Ankara Adana’ya, siz de bulunduğunuz şehirden kolayca ucuz otobüs bileti bulabilirsiniz. En uygun bileti bulmak için ucuzagit.com üzerinden kalkış-varış noktasını ve seyahat tarihlerini seçebilir, Ankara Adana biletlerini karşılaştırmalı olarak görebilirsiniz. Seyahat başlangıç şehri ile Ankara Adana arasındaki mesafe, Ankara Adana’ya giden otobüs firmaları ve seyahat tarihleri otobüs bilet fiyatları üzerinde değişkenlik yaratan etkenler arasında bulunuyor. Seyhan Nehri kıyısında konumlanan ve Osmaniye, Kayseri, Hatay, Niğde, Mersin, Karaman, Kahramanmaraş illerine komşu olan Ankara Adana’ya otobüs ile geze geze, etrafı göre göre gitmek her ne kadar paha biçilemez olsa da, en uygun Ankara Adana otobüs bileti için ucuzagit.com’da bilet karşılaştırması yapabilir ve az masrafla Ankara Adana yolculuğu gerçekleştirebilirsiniz.

Ankara Adana’da Ulaşım 
Seyhan’da bulunan Ankara Adana Otogarı, yerel ve ulusal otobüs firmalarının sefer düzenlediği ve günlük sefer sayısı yüksek otogarlardan biri. Metro, Ulusoy ve Yeni Ankara Adana gibi popüler otobüs firmalarının aktif olarak kullandığı Ankara Adana Otogarı’na vardığınızda, çevre ilçelere burada bulunan yerel otobüsler vasıtasıyla ulaşabilirsiniz. Dilerseniz Kent Kart alarak metro ya da belediye otobüsleri ile de şehir merkezine inebilirsiniz. Minibüsler de, Ankara Adana şehir içi ulaşımı sağlamak amacıyla kullanabileceğiniz bir diğer alternatif.

Ankara Adana Gezilecek Yerler
Tarihçesi 3000 yıl önceye dayanan, Hititlerden Osmanlı İmparatorluğu’na kadar sayısız medeniyetin durağı olan Ankara Adana, İpek Yolu’nun geçtiği noktalardan biri olmasıyla coğrafik önemini koruyor. Toros ve Amanos Dağları ile çevrelenen bu Akdeniz şehri, tertemiz doğası ile adeta nefes aldırıyor.

Çukurova tarihini yansıtan Ankara Adana Arkeoloji Müzesi, tarihi yörük hayatının sergilendiği Etnografya Müzesi, Osmanlı mimarisini anlatan Çarşı Hamamı ve Roma İmparatorluğu döneminden izler taşıyan Anavarza Ören Yeri şehrin tarihçesi hakkında fikir veriyor. Ankara Adana gezilecek yerler arasında başı çeken ve Atatürk’ün gerçekçi bir balmumu heykeline ev sahipliği yapan Atatürk Müzesi ise yakın tarihin canlı bir örneği olarak karşımıza çıkıyor. Ulu Camii Külliyesi ve içerisinde yer alan Büyük Saat Kulesi de büyüleyici mimarileri ile göz dolduruyor. Halen kullanılmakta olan dünyanın en eski köprüsü unvanını taşıyan Ankara Adana Taş Köprü de, doğanın içinde yer alan muhteşem görüntüsü ile Ankara Adana’yı temsil ediyor.

Tarihin önemli medeniyetlerine ve anlarına tanıklık eden, tabiatıyla ziyaretçilerini kucaklayan Ankara Adana’yı birebir yaşamak için sabırsızlanıyorsanız, hemen ucuzagit.com’un karşılaştırmalı bilet avantajı ile ucuz Ankara Adana otobüs bileti alarak yolculuğa güvenle başlayabilirsiniz.


Kıyasla, Ucuzagit, Puan kazan!

Facebook İnstagram Twitter Google plus
Yukarı Çık