Lütfen bekleyiniz..

Ankara - Haymana Otobüs Bileti Ara

En Çok Tercih Edilen Haymana Seferleri

 En Ucuz Ankara Haymana  Otobüs Bileti

Ankara Haymana  otobüs bileti satan firmalar,  Ankara Haymana  otobüs bilet fiyatları,  Ankara Haymana  otobüs seferleri hakkında tüm bilgileri, ucuzagit.com aracılığı ile öğrenebilir ve online otobüs biletinizi güvenle satın alabilirsiniz.

 

Kaplıcalarıyla ünlü olan Ankara’nın Ankara Haymana ilçesi ilin güneyinde yer alır. İlçedeki toprakların 3/2 ‘sini Ankara Haymana platosu kaplar. İlçedeki nüfusu Türkmenler ve uygulanan iskân politikası sonucu yerleştirilen Kürt aşiretleri oluşturur. 


İlçenin deniz seviyesinden yüksekliği 1260 metredir ve karasal iklim ve yüksekliğin etkisi ile sert bir iklim hakimdir. Son yapılan nüfus sayımına göre ilçede 43000’den fazla kişi yaşamaktadır. Ankara Haymana ilçede bulunan manevi mekanları, tarihi kalıntıları, yöresel lezzetleri ve dünyanın en iyi termal sularından biri olan Ankara Haymana termal suyu ile ünlü bir ilçedir. İlçede bulunan termal su herhangi bir ısı değişikliğine uğramadan vücut ile direkt temasta sorun çıkarmayacak sıcaklık seviyesindedir. Tüm bu güzelliklerine rağmen Ankara Haymana termal suyu yerli ve yabancı turistler tarafından yeterli ilgiyi görmüyor maalesef. Hemen Ankara Haymana otobüs bileti satın alıp bu güzellikleri geç olmadan tecrübe edebilirsiniz. Ankara Haymana’nın termal su konusunda öne çıkmamasında yakınında bulunan ilçelerin (Kızılcahamam gibi) daha popüler olmasının etkileri olabilir. 


Ankara Haymana’ya ulaşım

İlçe Ankara merkeze 55 km uzaklıktadır. Ulaşım ağı konusunda herhangi sorun yaşanmayan ilçeye AŞTİ’den saat başı 11 nolu perondan kalkan otobüslerle ulaşabilirsiniz.

 

 

Kıyasla, Ucuzagit, Puan kazan!

Facebook İnstagram Twitter Google plus
Yukarı Çık