Lütfen bekleyiniz..

Ankara - İskilip Otobüs Bileti Ara

En Çok Tercih Edilen İskilip Seferleri

En Ucuz  Ankara İskilip Otobüs Bileti

Ankara İskilip otobüs bileti satan firmalar,  Ankara İskilip otobüs bilet fiyatları,  Ankara İskilip otobüs seferleri hakkında tüm bilgileri, ucuzagit.com aracılığı ile öğrenebilir ve online otobüs biletinizi güvenle satın alabilirsiniz.

Tarihi bir coğrafyanın ismi olarak da kullanılan Ankara İskilip, Çorum iline bağlı bir ilçedir. Anadolu’nun en eski yerleşim yerlerinden biri olan Ankara İskilip, Çorum’a 55 km. mesafede, Çorum-Kastamonu arasında bulunmaktadır. İlçenin ekonomisinde tarım ve ticaret en önemli unsurlardır. Ilıman ve karasal iklimin egemen olduğu ilçede kışlar oldukça yağışlı geçmektedir. Tarımsal anlamda oldukça zengin olan Ankara İskilip’te 20’den fazla üzüm çeşidinin yanı sıra 40 çeşit elma, 30 çeşit armut ve 10 çeşit ceviz tespit edilmiştir. 

Ankara İskilip’te Gezilecek Yerler

Ankara İskilip Kaya Mezarları: Gavur evi adı verilen ve Ankara İskilip Kalesi üzerinde bulunan iki adet kaya mezarı vardır. Tavanı ve yan duvarları düz olan mezarların, sütunları yuvarlak silmelerden oluşmaktadır. Kaya Mezarları, Osmanlı döneminde inşa edilmiştir. Mezarların girişlerinde aslan heykelleri bulunmaktadır. Mezar odalarının içerisinde ise, ölü sekileri bulunmaktadır.

Ankara İskilip Kalesi: Kale, çevresi yüksek dağlarla çevrili ilçenin ortasında yer alır. Hititlere kadar uzanan tarihi ile oldukça önemli bir konumda olan kale, tarihi süreç içerisinde bazı onarımlar geçirerek günümüze kadar gelmiştir. Ankara İskilip otobüs bileti alarak bu tarihi mekanları görebilirsiniz.

 

 

 

Kıyasla, Ucuzagit, Puan kazan!

Facebook İnstagram Twitter Google plus
Yukarı Çık