Ankara - İstanbul Otobüs Bileti Ara

Ankara Hakkında

Ankara Otobüs Bileti

Türkiye’nin başkenti olan ve İç Anadolu Bölgesi’nde yer alan Ankara, olağan üstü yeşil manzaları ve kültürel durakları ile öne çıksa da; özellikle, modern Türkiye’nin kurucusu Atatürk’e ev sahipliği yapan Anıtkabir sayesinde her yıl yüzlerce ziyaretçi ağırlıyor. Ülkenin en fazla sayıda üniversitesine sahip olan bu şehir, eğitim alanındaki gelişmişliği ve önemli konumu sayesinde öğrencilerin yoğun olduğu bir bölge olmasıyla da dikkat çekiyor. Cumhuriyetin kuruluşundan bu yana hızla gelişim gösteren ve bugünkü halini alan şehri ziyaret etmek için hemen bir Ankara otobüs bileti alabilir “Türkiye’nin Kalbi”ne doğru keşif dolu bir yolculuğa çıkabilirsiniz.

Ucuz Ankara Otobüs Bileti

Eskişehir, Bolu, Çankırı ve Konya gibi şehirler ile çevrelenen Ankara’ya, bu iller de dahil olmak üzere, daha birçok ilden sayısız otobüs seferi düzenleniyor. Başkente gidiş tarihinizi belirlediyseniz, en uygun Ankara otobüs bileti seçeneklerine ulaşma ayrıcalığını yakalayabilmeniz mümkün. Eğer Ankara’ya gideceğiniz son dakikada belli olduysa ve uygun bilet bulma konusunda endişe ediyorsanız, kaygılanmanıza gerek yok. Ucuzagit.com, bulunduğunuz şehirden Ankara’ya sefer yapan tüm otobüs firmalarının ucuz otobüs bileti seçeneklerini sizler için bir araya topluyor. Tek yapmanız gereken gidiş tarihinizi belirlemek ve karşınıza çıkan karşılaştırmalı sonuçlardan size en uygun seferi seçmek!

Ankara Otobüs Bileti Fiyatları

Yolculuk için tercih edilecek otobüs firmaları ve şehirler arası mesafe göz önüne alındığında farklı fiyat aralıklarında seyreden otobüs biletleri, en uygunundan en pahalısına kadar Ucuzagit.com’da listeleniyor. Karşılaştırmalı biletler arasından seçim yapmadan önce, önünüze çıkan sonuçlardan otobüs bilet fiyatları konusunda fikir edinebilir ve bütçenize en uygun Ankara otobüs biletini satın alabilirsiniz.

Ankara’da Ulaşım

Ankara’ya gitmek üzere otobüs ile yolculuk yapan tüm ziyaretçiler, Yenimahalle ilçesinde konumlanan ve AŞTİ olarak bilinen Ankara Otogarı’na varıyor. 81 ilden sefer alan Ankara Otogarı sayesinde, ülkenin her noktasından başkente Ankara otobüs seferleri ile ulaşmak mümkün hale geliyor.

Ankara Otogarı’na vardığınızda Mevlana Bulvarı’ndan kalkan otobüs ya da minibüsler ile Keçiören veya Sincan’a kolayca ulaşabilirsiniz. Dilerseniz, yerel halkın sıklıkla tercih ettiği Ankaray adlı metro yolunu kullanarak da şehrin kalbi olarak nitelendirilen Kızılay’a varabilirsiniz; ancak önce otogardan bir “Ankarakart” edinmeniz gerekiyor. Diğer bir yandan, AŞTİ’den kalkan ücretsiz servisler de, Ankara şehir merkezine ulaşmanız için ideal bir alternatif sunuyor.

Ankara Gezilecek Yerler

Hititlerden Lidyalılara, Romalılardan Bizanslılara ve Osmanlı İmparatorluğu’na kadar tarih boyunca çeşitli medeniyetlerin yerleşim yeri olan Ankara gezilecek yerler açısından ziyaretçilerini doyuma ulaştırıyor. İpek Yolu üzerinde yer alması sebebiyle, tarih boyunca coğrafi önemini koruyan başkent, ev sahipliği yaptığı uygarlıkların izlerini günümüze taşıyor. Bunun en büyük kanıtı ise Mustafa Kemal Atatürk tarafından 1921 yılında hayata geçirilen Anadolu Medeniyetleri Müzesi. Farklı çağlara ait arkeolojik kalıntıların ve eserlerin sergilendiği bu müze, başta Atatürk olmak üzere, Türk halkının topraklarına duyduğu saygıyı ifade ediyor.

Yine Atatürk önderliğinde, milli mücadele dönemi kurulan 1920 Meclisi, bugün Kurtuluş Savaşı Müzesi ismiyle, bir müze olarak ziyaretçilerine kapılarını açıyor. Etnografya Müzesi, Ankara Resim ve Heykel Müzesi, 10 Kasım başta olmak üzere yılın her zamanı adeta ziyaretçi akınına uğrayan Anıtkabir de başkentin mutlaka görülmesi gereken en mühim noktaları arasında bulunuyor. Çankaya’da konumlanan Atakule, şehrin 360 derecelik manzarasını gözler önüne sermesiyle turistleri büyülüyor. Farklı medeniyetlerin himayesi altında kalan Ankara Kulesi ve büyüleyen bir mimariye sahip eski Ankara Evleri de, başkentte tarihi bir yolculuğa çıkmak isteyenleri davet ediyor.

Ankara halkının arasına karışmak, başkente özgü yerel lezzetleri tatmak ve sevdiklerinize irili ufaklı hediyeler almak isterseniz Çankaya ve Kızılay meydanlarının cıvıl cıvıl atmosferi, beklentilerinizi karşılayacak nitelikte. Başkentin tarih kokan sokaklarını arşınlamak için sabırsızlanıyorsanız, Ucuzagit.com üzerinden Ankara otobüs seferlerini kıyaslayabilir ve otobüs bileti alarak yolculuğa güvenle başlayabilirsiniz.

İstanbul Hakkında

İstanbul Otobüs Bileti

Hem yurt içi hem de yurt dışından Türkiye’nin en çok ziyaretçi ağırlayan şehirlerinden biri olan İstanbul, ülkenin kuzeybatısında konumlanıyor. Tarihi noktaları, muhteşem manzaralara sahne olması ve gezilip görülecek yerleri ile öne çıkan bu nadide kent, batılı yaşam tarzının hakim olduğu yerler arasında gösterilse de; yıllar içinde korunarak bugüne dek gelen geleneksel yönüyle de görenleri büyülüyor. Sosyal olanakları, gelişmiş üniversiteleri ve ekonominin merkezi olması ile özellikle küçük şehirlerden gelenlere kucak açan İstanbul otobüs seferleri ile ülkenin her noktasından kolayca ulaşım sağlanabilecek bir noktada bulunuyor.

Ucuz İstanbul Otobüs Bileti

İster iş ister eğitim amaçlı, isterseniz de tamamen İstanbul şehrini keşfetmek için yola çıkıyor olun, online otobüs bileti satın alarak keyifli bir yolculuk ile kente varmanız mümkün. Üstelik sizi tüm ihtişamı ile karşılamaya hazır bu şehre doğru yola çıkmaya son dakika karar verseniz dahi, ucuz İstanbul otobüs bileti opsiyonları ile karşılaşabilir ve koltuğunuzu online olarak belirleyebilirsiniz. Bulunduğunuz şehirden İstanbul’a gerçekleşen otobüs seferlerine göz atabilir ve size uygun saatleri seçerek kente doğru yola çıkabilirsiniz.

Ankara, İzmir, Edirne ve Bursa gibi şehirlerden kente yapılan seferler, en popüler İstanbul otobüs seferleri arasında yer alsa da, sizi Türkiye’nin her noktasından İstanbul’a ulaştıracak otobüs seferlerini Ucuzagit.com üzerinden tek tıkla listeleyebilirsiniz.

İstanbul Otobüs Bileti Fiyatları

Şehirden şehre, firmadan firmaya ve dönemsel olarak çeşitlilik gösteren İstanbul otobüs bileti fiyatları, her bütçeye hitap edecek şekilde belirleniyor. Yolculuk yapacağınız otobüs firmasının ek olanakları, sefer süresi ve bileti alacağınız tarih de otobüs bilet fiyatları üzerinde etkili olabiliyor.

Onlarca otobüs firmasının otobüs seferlerini tek bir sayfada, karşılaştırmalı olarak listeleyerek size zaman kazandıran Ucuzagit.com, planlarınıza ve bütçenize en uygun otobüs bileti seçeneğini bulmanıza öncü oluyor. Kalkış noktasına bulunduğunuz şehri, varış noktasına İstanbul’u ve tarih kısmına gidiş tarihinizi girerek, siz de Ucuzagit.com üzerinden hızlı bir şekilde otobüs seferlerini kıyaslayabilir ve yolculuğa güvenle başlayabilirsiniz.

İstanbul’da Ulaşım

Kalabalık ve insan yoğun bir şehir olan İstanbul’da şehir içi sayısız ulaşım olanağı bulunuyor. Kente ayak bastığınız an, bulunduğunuz noktadan şehir merkezine kolayca ulaşım sağlayabilirsiniz. Otobüs ile birkaç saat içinde varabileceğiniz İstanbul’da, Harem ve Esenler olmak üzere iki büyük otogar bulunuyor.

Üsküdar’da Selimiye Mahallesi’nde konumlanan Harem Otogarı, Anadolu Yakası’na varacak olan yolculara ev sahipliği yapıyor. Harem’den dilerseniz Üsküdar otobüslerine binerek Taksim ve Kadıköy gibi şehrin kalbinin attığı noktalara ulaşabilirsiniz. Eğer biraz deniz havası solumak niyetindeyseniz, otogardan kalkan ücretsiz servisler aracılığıyla Üsküdar İskelesi’ne varabilir ve oradan Kabataş, Eminönü ya da Kadıköy yönlerine giden vapurlara binebilirsiniz.

Varış noktanız, Bayrampaşa semtindeki Esenler Otogarı ise çevrede yer alan taksi, metrobüs, metro, otobüs ya da vapur gibi ulaşım araçlarından faydalanarak şehir merkezlerine kolayca ulaşabilirsiniz. Dilerseniz otobüs firmanızın sağladığı ücretsiz servisleri kullanarak da Taksim, Avcılar, Bakırköy ve Beylikdüzü gibi Avrupa Yakası’nın popüler duraklarına varabilirsiniz.

İstanbul Gezilecek Yerler

Asya ve Avrupa’nın büyülü buluşma yeri, İstanbul otobüs bileti alıp da gitmeden önce mutlaka bilmeniz gereken zengin bir tarihi mirası ve gezilip görülecek sayısız destinasyonu kucaklıyor. Yunanlardan Romalılara, Venediklilerden Osmanlı Devleti’ne kadar birçok medeniyete ev sahipliği yapmış olan kent, adeta yaşayan bir tarihi simgeliyor. Süleymaniye Camii, Ayasofya Müzesi, Sultanahmet Camii, Topkapı Sarayı, Dolmabahçe Sarayı, Ahrida Sinagogu, Rumeli Hisarı, Arkeoloji Müzesi, Kız Kulesi ve Galata Kulesi gibi geçmişin izlerini bugüne taşıyan mimariler ile donatılan İstanbul, ziyaretçilerini her adımda şaşırtmayı başarıyor.

Kültürel mirasını; Atatürk Arboretumu, Gülhane Parkı, Büyük Çamlıca Tepesi ve Emirgan Parkı gibi tabii güzellikler ile buluşturan kent, sanatsal varlığıyla da göz dolduruyor. İstanbul Modern, Sakıp Sabancı Müzesi, Arter, Türk ve İslam Eserleri Müzesi, Pera Müzesi, Masumiyet Müzesi ve Kariye Müzesi İstanbul gezilecek yerler arasında başı çeken sanatsal duraklar arasında bulunuyor. Yılın her zamanı katılabileceğiniz sanatsal aktiviteler de barındıran şehirde Bağdat Caddesi, Kadıköy, İstiklal Caddesi ve Nişantaşı gibi popüler semtler, alışveriş yapıp kentin tadını doyasıya çıkarabileceğiniz noktalar arasında.

Karış karış keşfederken zaman kavramını sorgulayacağınız bu şehre yolculuğa çıkmak için, Ucuzagit.com üzerinden ucuz otobüs bileti seçeneklerini sorgulatabilir ve otobüs bileti alarak kendinizi İstanbul’un şefkatli kollarına bırakabilirsiniz!

Yolculuğa ucuzagit’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

Facebook İnstagram Twitter Google plus