Lütfen bekleyiniz..

Ankara - Trabzon Uçak Bileti

Gidiş Tarihi

Dönüş Tarihi

Yetişkin
(18 yaş ve üstü)
Öğrenci
(12 - 24 yaş)
Çocuk
(2 - 11 yaş)
Bebek
(2 yaş altı)
Yaşlı
(65 yaş üstü)
TAMAM

 

Trabzon Hakkında

Tarihi

Şehrin geçmişi 4000 yıl öncesine dayanmaktadır. Trabzon önceleri İyonlar´ın elinde bulunan çok işlek ticaret merkezi ve bir liman şehriydi. Sonra sırasıyla Persler, Pontus Krallığı, Roma İmparatorluğu, Roma İmparatorluğu bölününce Bizans topraklarında kaldı. Trabzon´un tamamen bir Türk yurdu olması Yavuz Sultan Selim´in sancakbeyliği zamanına rastlar.

Gezilecek Yerler

Trabzon deyince aklımıza ilk gelen Sümela Manastırı´dır. Vazelon Manastırı, Trabzon Kalesi, Peristera Manastırı görülmesi gereken tarihi yerlerdir. Yavuz Sultan Selim´in annesi Gülbahar Hatun´un kurmuş olduğu vakıf içinde yer alan bir nevi kapalı çarşı özelliğinde olup, tek kubbeli yapılardan olan Bedesten mutlaka görülmeli ve alışveriş de yapılmalıdır. Boztepe kuşbaşı olarak Trabzon´u görmeniz gereken bir yerdir, burada seyir teraslarında Trabzon´un doğal güzelliklerini izlerken bir yandan da çayınızı yudumlayabilirsiniz. Şehrin en önemli tarihi yapıları olan Küçük Ayvasıl Kilisesi ve Ayasofya Müzesi´ni unutmayın. Özellikle sonbahar ayları karadeniz turu için ideal zamandır. Uçak bileti sorgulama yaparak en uygun fiyatla Trabzon´a gelebilir, araç kiralayarak bu güzelim ilimizi ve çevredeki illeri dolaşabilirsiniz.


Yeme-İçme ve Alışveriş 

Hamsiyle yapılan yemekler meşhurdur. Hamsili Pilav, hamsi tavası, hamsi kuşu en meşhur hamsili yemeklerdir. Mısır unu, tereyağ, peynirin bir araya gelerek yapıldığı mıhlama en leziz yemeklerdendir. Etlerin siniri alınarak yapılan akçaabat köftesi bu yöreye özel köftedir. Laz böreği ise tatlı olarak Türkiye´nin başka hiçbir yöresinde bulunamayacak lezzettir. Trabzon hasırı meşhurdur, altın ve gümüşten yapılan saç tellerin tek tek ev hanımları tarafından örülerek yapılmasıyla elde edilen gerdanlık, bileklik ve kemerlerden alabilirsiniz. Sürmene çakısı, kemençe, peştemal yöreye özgü hediyelik eşyalardandır.

Ulaşım

İstanbul Anadolu ve Avrupa Yakası, İzmir, Adana, Antalya, Ankara havalimanlarından Trabzon´a aktarmasız uçuşlar vardır. Yurtdışından ise BAE- Sharjah; Kuvety; Suudi Arabistan- Cidde ve Gassim kentlerinden Trabzon´a aktarmasız uçuşlar var. Havalimanları şehir merkezi transfer seçenekleri çok gelişmiştir. Birçok hava yolu şirketi kalacağınız otele ücretsiz transferinizi sağlıyor. Şehri gezmek için uzun bir süre kalacaksanız havaalanından şoförlü veya şoförsüz araç da kiralayabilirsiniz. Trabzon´a yurtiçinden her noktadan karayolu ile otobüsle gelebilirsiniz. İnternet sitesinden ucuz uçak bileti sorgulaması yaparak en uygun fiyata biletinizi alabilirsiniz. Uçak bileti fiyatları özellikle hafta içinde indirime girmektedir.

Türkiye’nin en güzel şehirlerinden birisi olan Trabzon´a yapacağınız seyahatleriniz için ucuzagit.com adresinden size en uygun ve ucuz Trabzon uçak biletini satın alabilirsiniz. Taksit seçenekleri ve güvenli ödeme yöntemleri ile en ucuz Trabzon uçak bileti ile tarihi şehre yapacağınız keyifli yolculuğu daha keyifli hale getirebilirsiniz.

 

Kıyasla, Ucuzagit, Puan kazan!

Facebook İnstagram Twitter Google plus
Yukarı Çık