Lütfen bekleyiniz..

Ankara Uçak Bileti

Gidiş Tarihi

Dönüş Tarihi

Yetişkin
(18 yaş ve üstü)
Öğrenci
(12 - 24 yaş)
Çocuk
(2 - 11 yaş)
Bebek
(2 yaş altı)
Yaşlı
(65 yaş üstü)
TAMAM

 

Ankara Uçuşu Yapan Firmalar
Ankara Hakkında

Bürokrasinin ve eğitimin en önemli kenti konumunda olan Ankara, aynı zamanda ticaret ve sanayi anlamında da Türkiye’nin en gelişmiş şehirlerinden bir tanesidir. 5 milyonluk nüfusuyla en kalabalık ikinci şehridir. Başkent olmadan önce küçük bir şehir olan Ankara, başkent olduktan sonra hızlı bir büyüme göstermiştir. Kentin en görkemli binaları bakanlık ve büyükelçilik binalarıdır. Mustafa Kemal Atatürk´ün kabrinin bulunduğu Anıtkabir ise Ankara´nın en çok ziyaret eden yeridir. 

Tarihi

Türkiye´nin başkenti olan Ankara, ilk çağlardan itibaren, farklı medeniyetlerin hüküm sürdüğü bir bölgedir. Bölgede farklı dönemlere ait kalıntıların olması yerleşimin çok eski zamanlara ait olduğuna dair bilgiye ulaşılmasına imkan tanımıştır. Ankara´ya hem gezi, hem eğitim, hem de iş anlamında uğrayan çok sayıda insan bulunur. Ankara bölgesinde yerleşik yaşama geçişin Hitit yerleşiminden sonra olduğu düşünülür. Bu uygarlık ile ilgili çok sayıda kalıntı mevcuttur. Hititler´den sonra bölgeye hakim olan Frigler´in kralı Midas´ın Ankara´nın kurucusu olduğu kabul edilir. 13 Ekim 1923’te çıkarılan kanun ile Ankara Türkiye’nin başkenti statüsüne gelmiştir. Kendine ait bir havalimanı olan şehre ucuz uçak bileti satın alarak ulaşılabilir. 

Gezilecek Yerler

Başta Atatürk sonra Kurtuluş Savaşı Müzesi Cumhuriyet’in kurulmasını anlatan son derece değerli müzelerdir. İsmet İnönü ve Mehmet Akif Ersoy´un evleri de birer müze haline getirilerek ziyaretçilerine kapılarını açmıştır. Atatürk Orman Çiftliği, Altınpark, Göksu Parkı, Gölbaşı-Mogan Parkı, Karagöl, Mavi Göl (Bayındır Barajı), Hitit Anıtı, Ankara Evleri görülmesi gereken Ankara noktaları arasında yer alır. Ankara evleri ise özel mimarileri ile öne çıkan yapılar arasındadır. 

Eski çağlardan günümüze kadar gelen arkeolojik eserlerin sergilendiği Anadolu Medeniyetleri Müzesi 1997´de "Avrupa´da Yılın Müzesi" seçilmiştir. Arkeolojik eserlerin sergilendiği bir diğer müze Ankara’nın Polatlı ilçesindeki Gordion Müzesi’dir. Etnografya Müzesi, Ankara Devlet Resim ve Heykel Müzesi, Ziraat Bankası Müzesi, Türk Hava Kurumu Müzesi, Maden Tetkik Arama Kurumu´nun Tabiat Tarihi Müzesi, ODTÜ Bilim ve Teknoloji Müzesi, Feza Gürsey Bilim Merkezi, Çengelhan Rahmi Koç Müzesi ve Ulucanlar Cezaevi Müzesi ise Ankara’daki diğer önemli müzelerdir.

Kış turizmi Elmadağ çevresinde, kaplıca turizmi ise Kızılcahamam, Ayaş, Çubuk ve Haymana çevresinde, mağara turizmi ise Güdül´deki Tuluntaş Mağarası´nda gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Ankara Türkiye’nin büyük üniversitelerine de ev sahipliği yapmaktadır. Hacettepe, Ortadoğu Teknik, Yıldırım Beyazıt, Üniversiteleri bunlara örnektir. Ankara Uluslararası Film Festivali, Ankara Uluslararası Müzik Festivali ve Ankara Uluslararası Tiyatro Festivali gibi kültürel organizasyonlara ev sahipliği yapmaktadır. 

Yeme-İçme ve Alışveriş

Ankara´da bulunulan süre içerisinde yeme içme konusunda oldukça geniş alternatifler bulmak mümkündür. Aş çorbası, dutmaç, keşkek çorbası, Ankara tavası, alabörtme, calla gibi yöreye özgü lezzetler denenebilir. Bunların dışında Ankara´nın ünlü restoranlarında yemek yemek mümkündür. Büyük bir şehir ve yoğun bir nüfusa sahip olmasından dolayı alış veriş imkanları da oldukça zengindir. Ankamall AVM, Arcadium, Atlantis AVM gibi noktalarda birçok markanın ürünlerine ulaşılabilir. 

Ulaşım

Türkiye’nin başkenti ve lojistik anlamda en önemli konuma sahip şehri Ankara’nın uluslararası havalimanı olan Ankara Esenboğa Havalimanıdır. Ankara´ya civar illerden demir yolu, uzak illerden ise otobüs aracılığıyla ulaşılabilir. Ankara´ya gitmenin en kolay yolu uçak kullanmaktır. Ankara yönüne birden fazla firma değişik uçak bileti fiyatları ile hizmet verir. Uçak bileti sorgulama ile bu biletlere ulaşmak mümkündür. İç ve dış hatlar terminalinin ayrı binalarda değil de aynı yerde bulunmasından dolayı da yolculara büyük kolaylık sağlamaktadır. Başkentin tek havalimanı olan Esenboğa Havalimanı’ndan Ankara’nın merkezi noktaları olan Kızılay, AŞTİ, Gar, Sıhhiye ve Ulus’a Ankara Büyükşehir Belediyesi’ne ait olan Belko Air isimli otobüsler, EGO otobüsleri, taksi ve özel araçlarla ulaşım mümkün.

Türkiye’nin en güzel şehirlerinden birisi olan Ankara’ya yapacağınız seyahatleriniz için ucuzagit.com adresinden size en uygun ve ucuz Ankara uçak biletini satın alabilirsiniz. Taksit seçenekleri ve güvenli ödeme yöntemleri ile en ucuz Ankara uçak bileti ile tarihi şehre yapacağınız keyifli yolculuğu daha keyifli hale getirebilirsiniz.

Kıyasla, Ucuzagit, Puan kazan!

Facebook İnstagram Twitter Google plus
Yukarı Çık