Lütfen bekleyiniz..

Araban Otobüs Bileti

Araban Seferi Yapan Firmalar
Araban Hakkında

En Ucuz Araban Otobüs Bileti

Araban  otobüs bileti satan firmalar, Araban  otobüs bilet fiyatları, Araban  otobüs seferleri hakkında tüm bilgileri, ucuzagit.com aracılığı ile öğrenebilir ve online otobüs biletinizi güvenle satın alabilirsiniz.

Araban, Gaziantep’in bir ilçesidir. Oldukça eski bir tarihi olan ilçede ilk yerleşim milattan önce 1600’lü yıllarda Hititler tarafından yapılmıştır. Zaman içerisinde birçok uygarlığa ev sahipliği yapmış olan bu ilçe, birçok kültürün izini taşımaktadır. Karasal iklimin egemen olduğu ilçede, yazları oldukça sıcak geçerken kışları da kendini çok soğuk hissettirir.

Araban’a Nasıl Gidilir?

Araban ilçesi, Gaziantep il merkezine 67 kilometre uzaklıktadır. Komşuları Karadağ ve Yavuzeli ilçeleri ile Adıyaman’ın Besni ilçesi, Kahramanmaraş’ın Pazarcık ilçesi ve Şanlıurfa’nın Halfeti ve Bozova ilçeleridir. İlçeye karayolları ile ulaşmak isteyenlerin Araban otobüs bileti satın almaları yeterlidir.

Araban Gezilecek Yerler

Araban ilçesine geldiğinizde Araban Höyüğü ve Araban Kalesi’ni gezmeniz önerilir. Bu iki tarihi miras bu ilçeyi turistlerin buraya uğrama sebeplerindendir. Araban Höyüğü’nün yüksekliği 20 metre kadardır. Höyük’ün yakınlarında bulunan Araban Kalesi’nin tarihi ortaçağa uzanmaktadır. Bunlar dışında bu ilçede başka birçok höyük bulunur. Ayrıca Septimus Sevrerus Köprüsü ile çeşitli anıt mezarlar da turistlerin ilgisini çekmektedir.

 

 

 

En Çok Tercih Edilen Araban Rotaları

Kıyasla, Ucuzagit, Puan kazan!

Facebook İnstagram Twitter Google plus
Yukarı Çık