Lütfen bekleyiniz..

Araklı Otobüs Bileti

Araklı Seferi Yapan Firmalar
Araklı Hakkında

Araklı otobüs bileti satan firmalar, Araklı otobüs bilet fiyatları, Araklı otobüs seferleri hakkında tüm bilgileri, ucuzagit.com aracılığı ile öğrenebilir ve online otobüs biletinizi güvenle satın alabilirsiniz. 

Araklı Tarihi
Trabzon´un güzide ilçelerinden biri olan Araklı´nın bilinen en eski adı, "Ηράκλεια"dır. Bu kelime, Pontusça olmakla beraber, Doğu Roma İmparatoru Herakleios´un 626 senesinde bu bölgede konaklamasından dolayı bölgeye verilmiştir. "Herakleios´un yeri" manasındadır. Ne yazık ki, diğer Doğu Karadeniz ilçelerinde olduğu gibi, Araklı´da da geniş çapta arkeolojik bir kazı yapılamamıştır. Bundan dolayı ilçe tarihi hakkında aydınlatıcı bilgilere rastlanmaktadır. Ancak bölgede bir süre, Hititler, Asurlular, Miletliler, Kimmerler, İskitler, Persler ve Medler gibi pek çok medeniyetin hüküm sürdüğü tahmin edilmektedir. 

Araklı, konumu itibariyle, Trabzon şehrinin doğusunda kalmaktadır. İlçenin ilk yerleşim mevkii bugünkü "Konakönü" civarıdır. İlçe, 1916´da Rus işgaline uğramıştır. 1918 yılında bu işgal bertaraf edilmiştir. 1958 senesinde ise, Sürmene´den ayrılarak ilçe statüsüne erişmiştir. İlçe ekonomisi tarıma dayalıdır. Bundan dolayı Araklı´da genç nüfus pek tutunamamaktadır. 2015 verilerine göre, Araklı nüfusu yaklaşık 50 bin kişiden müteşekkildir. Araklı otobüs bileti Trabzon merkezden rahatlıkla alınabilmektedir. İlçede son yıllarda bilhassa yayla turizmi yaygınlık göstermeye başlamıştır.


En Çok Tercih Edilen Araklı Rotaları

Kıyasla, Ucuzagit, Puan kazan!

Facebook İnstagram Twitter Google plus
Yukarı Çık