Lütfen bekleyiniz..

Ardeşen Otobüs Bileti

Ardeşen Seferi Yapan Firmalar
Ardeşen Hakkında

Ardeşen otobüs bileti satan firmalar, Ardeşen otobüs bilet fiyatları, Ardeşen otobüs seferleri hakkında tüm bilgileri, ucuzagit.com aracılığı ile öğrenebilir ve online otobüs biletinizi güvenle satın alabilirsiniz.

Ardeşen Genel
Ardeşen, Rize´ye 45 kilometre uzaklıkta bulunmaktadır. 743 kilometrekarelik bir yüz ölçümüne sahiptir. İlçeye bağlı 42 köy, 1 belde ve 28 mahalle vardır. Doğuda Fındıklı, batıda Pazar, güneyde Altıparmak ve kuzeyde ise Karadeniz´le komşudur. Sahil uzunluğu 10 kilometredir. Ardeşen´de genel olarak Karadeniz iklimi baskındır. Dört mevsim yağışlı geçer. Yıl boyunca sıcaklık ortalama 15 derece civarındadır. Fakat iç kısımlara doğru gidildikçe bu sayı gittikçe düşmektedir. Ardeşen´in engebeli ve sarp arazisinin hemen hemen dörtte biri ormanlık alandan müteşekkildir.

Ne yenir Ne İçilir?
Tüm Karadeniz kıyısı boyunca, yerleşim yerlerinde olduğu gibi, burada da, hamsi kullanılan yemek çeşitleri oldukça yoğun. Hamsi tava, hamsili içli tava, hamsi köftesi, hamsili pilav, hamsili ekmek, hamsi kuşu, balık pilakisi.

Gezilecek Yerler
Seslikaya Köyü Cami: Köy merkezindedir. 1801 yılında yapılmıştır. Karadeniz yöresinin, en güzel ağaç işçiliği olan camileri arasındadır. Caminin batı cephesinin güneyinde, pencere üzerindeki kitabesine göre, Ali Usta ile Mustafa ve Osman ustalar tarafından yapılmıştır.

Ekşioğlu Camisi: İlçe merkezinde, Çifte Kavak Mahallesindedir. Onarılıp, yeni ilaveler yapılarak günümüze kadar gelmiştir. İlçe merkezinde, 1 km. doğuda, Kavaklı mahallesinde bulunmakta olup, yapım tarihi kesin olarak bilinmemektedir. Deniz seviyesinden 20 metre yüksekte, ağaçlar ve sarmaşıklar arasında, muhtemelen Trabzon İmparatorluğu zamanından kalmadır. Yapılış tarihi hakkında, yine de kesin bir şey söylenememektedir.


En Çok Tercih Edilen Ardeşen Rotaları

Kıyasla, Ucuzagit, Puan kazan!

Facebook İnstagram Twitter Google plus
Yukarı Çık