Lütfen bekleyiniz..

Arhavi Otobüs Bileti

Arhavi Seferi Yapan Firmalar
Arhavi Hakkında

Arhavi otobüs bileti satan firmalar, Arhavi otobüs bilet fiyatları, Arhavi otobüs seferleri hakkında tüm bilgileri, ucuzagit.com aracılığı ile öğrenebilir ve online otobüs biletinizi güvenle satın alabilirsiniz.

Arhavi Tarihi
Arhavi, 20.000’in üzerinde nüfusuyla Artvin iline bağlı beşinci büyük ilçedir. Arazisi genelde dağlık olan ilçenin en büyük akarsuyu da Kapisre Deresi´dir. Nüfusunun çoğunluğunu Lazlar oluşturur. Ayrıca bünyesinde bir kültür ve sanat festivali barındırır (Uluslararası Arhavi Kültür ve Sanat festivali), böylece ilçe dışında da tanınırlığı artmıştır. İlk insan yerleşiminin milattan önce sekizinci yüzyıla dayandığı düşünülen Arhavi, Osmanlı döneminde Lazistan denilen bölgenin merkezi olarak kabul edilmektedir.

Arhavi Önemi
Arhavi, Artvin’in merkezine yaklaşık 80 km uzaklıktadır. Aynı zamanda Hopa, Murgul ve Rize merkezine de komşuluğu bulunan ilçeye ulaşım kara yoluyla ile rahatlıkla sağlanmaktadır. Bu sebeple Arhavi otobüs bileti alındığı takdirde ulaşımı kolaylıkla yapmak mümkündür. Artvin’in diğer ilçelerinde olduğu gibi dağlık ve engebeli bir yapısı olan Arhavi için de geçim kaynağı olarak tarım ve hayvancılık önemliyken aynı zamanda kültür ve sanat festivalleri de düzenleyen ilçe bu yönüyle de geçimini sağlayabilmektedir. Arhavi, Artvin’in bir ilçesi olmasına karşın Rize ile olan komşuluğu neticesinde ekonomik olarak bu ile de bağlıdır. 


En Çok Tercih Edilen Arhavi Rotaları

Kıyasla, Ucuzagit, Puan kazan!

Facebook İnstagram Twitter Google plus
Yukarı Çık