Lütfen bekleyiniz..

Artvin - Denizli Otobüs Bileti Ara

En Çok Tercih Edilen Denizli Seferleri

Artvin Denizli otobüs bileti satan firmalar Artvin Denizli otobüs bilet fiyatları Artvin Denizli otobüs seferleri hakkında tüm bilgileri, ucuzagit.com aracılığı ile öğrenebilir ve online otobüs biletinizi güvenle satın alabilirsiniz.

Artvin Denizli, Ege Bölgesi’nde bulunur ve bu bölgenin İzmir’den sonraki en kalabalık ilidir. Nüfusu yaklaşık olarak 993.000 olan ilin merkezinin üç tarafı dağlarla kaplıdır. Artvin Denizli’nin toprakları hem Ege hem Akdeniz Bölgesi’nde bulunur. Artvin Denizli şehrinin ilk kurulması milattan önce 261-245 yılları arasına denk gelir. Suriye Kralı ikinci Antiokhos, burada bir şehir kurmuş ve buraya karısının adı olan Laodikeia adını vermiştir. Pamukkale Üniversitesi bulunan Artvin Denizli ili, bünyesinde 65 bine yakın üniversite öğrencisi barındırmaktadır. Ayrıca Artvin Denizli’nin
horozu meşhurdur. 

Hava ve kara ulaşımı gelişmiş olan Artvin Denizli iline, ulaşım oldukça rahattır. Artvin Denizli otobüs bileti satın alarak her gün var olan otobüs seferlerinden biriyle buraya gidebilirsiniz. 

Artvin Denizli Gezilecek Yerler
Artvin Denizli hem tarihi hem de doğa zenginlikleriyle doludur. Buraya geldiğinizde Pamukkale’ye gelip Pamukkale Travertenlerini ziyaret edebilirsiniz. Ayrıca Akhan Kervansarayı, Etnografya Müzesi, Bağbaşı kent ormanı, Çamlık Parkı, Fatma Hanım Türbesi, Laodikeia Antik kenti, Hierapolis antik yapılar, Hierapolis Arkeoloji Müzesi, Keloğlan Mağarası, Alacain Mağarası ve Tripolis antik kentini gezebilirsiniz.


Kıyasla, Ucuzagit, Puan kazan!

Facebook İnstagram Twitter Google plus
Yukarı Çık