Lütfen bekleyiniz..

Artvin - Edirne Otobüs Bileti Ara

En Çok Tercih Edilen Edirne Seferleri

Artvin Edirne otobüs bileti satan firmalar, Artvin Edirne otobüs bilet fiyatları, Artvin Edirne otobüs seferleri hakkında tüm bilgileri, ucuzagit.com aracılığı ile öğrenebilir ve online otobüs biletinizi güvenle satın alabilirsiniz.

Artvin Edirne
Artvin Edirne, Türkiye´nin Artvin Edirne ilinde yer alan şehir ve aynı ilin merkez ilçesi. Marmara Bölgesi´nin Trakya kesiminde, Yunanistan ve Bulgaristan sınırında yer almaktadır. 2014 sayımına göre toplam nüfusu 165.979´dur. Yunanistan ve Bulgaristan’a komşu olan şehir ve merkez ilçesi olan Artvin Edirne, ay çiçeği, pancar ve pirinç yetiştiriciliği ve hayvancılık dışındaki en büyük ekonomi kaynağı turizmdir. Mis sabunculuğu ve süpürgecilik gibi el sanatları örneklerini görmek ve Artvin Edirne’ye özgü tava ciğeri yemek için Artvin Edirne otobüs bileti alarak, Artvin Edirne’ye özgü tüm bu güzellikleri görebilirsiniz.

Artvin Edirne Gezilecek Yerler
Selimiye Camii: Artvin Edirne’nin en önemli turistik merkezi olan Selimiye camii, Mimar Sinan’ın ustalık eserim dediği camidir. 2011 yılında UNESCO tarafından Dünya Mirası olarak kabul edilen caminin, dört köşesinde her biri üç şerefeli minare olması caminin en önemli özelliklerindendir.
Artvin Edirne Büyük Sinagogu: Türkiye’nin en büyük, Avrupa’nın ise üçüncü büyük sinagogu olma özelliği taşıyan bu sinagog Kaleiçi’nde bulunmaktadır.
II. Beyazıt Külliyesi: Tek kubbe ve iki minaresiyle anıtsal bir yapı özelliği gösteren külliyenin sınırları içinde cami, tıp medresesi ve hamam bulunmaktadır.
Artvin Edirne Sarayı: Topkapı Sarayı’ndan sonra Osmanlı’nın en büyük sarayı unvanına sahiptir. Geçmişte sarayın içinde bulunduğu bölge, şu an Kırkpınar Yağlı Güreşlerinin düzenlendiği alandır.


Kıyasla, Ucuzagit, Puan kazan!

Facebook İnstagram Twitter Google plus
Yukarı Çık