Artvin - Kayseri Otobüs Bileti Ara

En Çok Tercih Edilen Kayseri Seferleri

Artvin Kayseri otobüs bileti satan firmalar,  Artvin Kayseri otobüs bilet fiyatları,  Artvin Kayseri otobüs seferleri hakkında tüm bilgileri, ucuzagit.com aracılığı ile öğrenebilir ve online otobüs biletinizi güvenle satın alabilirsiniz.

Artvin Kayseri, Türkiye´nin en kalabalık 14. şehridir. 2016 yılı itibarı ile 1.358.950 nüfusa sahiptir. Artvin Kayseri, Türkiye’nin  İç Anadolu Bölgesi’nde bulunan  tarihi kentlerinden biridir. Anadolu tarihinin izlerini taşıyan şehir, her geçen gün sürekli kalkınmaktadır. Tarihi
İpek Yolu Artvin Kayseri sınırlarından geçmektedir.

Artvin Kayseri’de Ne Yenir?
Artvin Kayseri mutfağı denince akla Artvin Kayseri Mantısı gelir, ünlü pastırması ve sucukları gelir. Artvin Kayseri oldukça zengin bir mutfak kültürüne sahiptir. Anadolu’nun lezzetli yemeklerini içinde barındırır. Sofralardaki yemekler genellikle  et yemekleri ve hamur işleridir. Artvin Kayseri’nin meşhur yemeği mantının ise 36 tane çeşidi olduğu bilinmektedir. Ünlü  yemekleri arasında Asmakara isimli  çorbaları ünlüdür. Hamurdan yapılan bu çorba tereyağ ve salça katılarak servis edilir. Arabaşı, su böreği ve güveç diğer özel lezzetlerden birkaçıdır.

Artvin Kayseri Gezilecek Yerler
Mazakaland Eğlence DünyasıSelçuklu Uygarlığı Müzesi, Döner Kümbet, Atatürk Evi Müzesi, Arkeoloji Müzesi, Artvin Kayseri Saat KulesiHunat Hatun Medresesi Kültür ve Sanat Merkezi, Anadolu Harikalar Diyarı, Emir Erdoğmuş Kumbeti, Gevher Nesibe Müzesi, Emir Şahap Türbesi, Mehmet Zengi Türbesi, Mimar Sinan Parkı, Hunat Medresesi, Selçuklu Uygarlığı Müzesi, Avgunlu Medresesi, Artvin Kayseri Hayvanat BahçesiSeyyid Burhanettin Hz. Turbesi, Artvin Kayseri Bilim Merkezi

Artvin Kayseri’ye Nasıl Gidilir?
Artvin Kayseri’ye Türkiye’nin birçok şehrinden uçuş seferleriyle gidebilirsiniz. Ayrıca Türkiye’nin hemen her yerinden otobüslerle Artvin Kayseri’ye ulaşım sağlamanız  mümkündür. Artvin Kayseri geniş ulaşım ağlarına sahip kentlerden biridir. Demiryolu ulaşımı kullanarak trenle Artvin Kayseri’ye ulaşım gerçekleştirmeniz de alternatifler arasındadır.


Kıyasla, Ucuzagit, Puan kazan!

Facebook İnstagram Twitter Google plus
Yukarı Çık