Lütfen bekleyiniz..

Atakent Otobüs Bileti

Atakent Seferi Yapan Firmalar
Atakent Hakkında

Atakent, Samsun ili Atakum ilçesine bağlı bir belediyedir. Samsun´un en güzel yerlerinden biri olan Atakent incecik kumu ve harika denizi ile yaz turizminin merkezidir. Karadeniz iklimi görülen beldenin geçim kaynağı tarım, hayvancılık, sanayi ve turizmdir. Karadeniz´in yemyeşil doğası ile masmavi denizinin buluştuğu güzel bir beldedir. Samsun´u gezmek ve tatil yapmak istiyorsanız en iyi seçim Atakent´e bilet almak olacaktır. Deniz ve kumu ile Samsun´un incisi olan Atakent´te yemyeşil doğada sakin ve huzurlu bir tatil yapabilirsiniz.

Atakent Gezilecek Yerler
Atakent beldesinde kaldığınızda Samsun ilinde gezilip görülecek her yeri rahat bir şekilde gezip görebilirsiniz. Öncelikle Atatürk´ün Kurtuluş Savaşı´nı başlatmak için Samsun´a ayak bastığı Bandırma Vapuru´nu mutlaka görmelisiniz. Yakın tarihimize ışık tutan bir müze haline getirilen Vapur görülmeye değerdir. Samsun Amazon heykeli, Amisos mezarları, tarihi Göğceli cami görmeniz gereken tarihi yerlerdir. Şahinkaya Kanyonu, Kabaceviz şelalesi, Nebiyan dağı, Kızılırmak deltası görmeniz gereken doğal güzelliklerdir. Tarihi Çarşamba köprüsü ve Ladik gölü de görülmeye değer güzelliktedir.

Atakent´te Ne Yenir? Neleri Meşhur?
Atakent´te pide meşhurdur. Özellikle Bafra pidesini mutlaka tatmalısınız. İçli mantısı ve nokul denilen bir çeşit böreği oldukça meşhurdur. Baklalı sarma ve açma hamurla yapılan haluçka Atakent´e özel yemeklerdir. Kaz pilavı, mısırlı fasulye çorbası, fasulye turşusu kavurması yöreye özel mutlaka tatmanız gereken lezzetlerdir.


En Çok Tercih Edilen Atakent Rotaları

Kıyasla, Ucuzagit, Puan kazan!

Facebook İnstagram Twitter Google plus
Yukarı Çık