Lütfen bekleyiniz..

Aybastı Otobüs Bileti

Aybastı Seferi Yapan Firmalar
Aybastı Hakkında

Aybastı otobüs bileti satan firmalar, Aybastı otobüs bilet fiyatları, Aybastı otobüs seferleri hakkında tüm bilgileri, ucuzagit.com aracılığı ile öğrenebilir ve online otobüs biletinizi güvenle satın alabilirsiniz.

Aybastı Tarih
Denizden uzak, iç kısımlarda konuşlanmış Aybastı ilçesi, Ordu´ya bağlıdır. Aybastı ahalisi ekseriyetle Çepniler ve Türkmenlerden oluşmaktadır. Bilhassa Çepniler, Türklerin en eski boylarından birisidir. İlçenin adını nereden aldığı net olarak bilinmemekle beraber, Göktürkler ve Oğuzlar için kutsi olan Ay, Güneş ve Duman gibi kavramlardan ya da Ay tutulmasından türetildiği söylenmektedir. Eski zamanlarda ilçenin adının "İbasti" olduğu kayıtlar arasındadır. İlçe, 359 kilometrelik bir yüz ölçümüne sahiptir. Arkeolojik aktivitelerde keşfedilen mağara yapılarından hareketle ilçe tarihinin Milattan önceki yıllara dayandığı görüşü hakimdir.

Aybastı Ulaşım
Aybastı, Ordu şehir merkezine yaklaşık 105 km uzaklıkta bulunmaktadır. Sahil yolu ve Fatsa arasındaki mesafe 52 km´dir. Bu yol, şahsi otomobille yaklaşık 2 saatte gidilebilmektedir. Asfalt kalitesi düşük olduğundan araç sürerken bir hayli dikkatli olmak gerekmektedir. Tüm olumsuzluklara rağmen Aybastı otobüs bileti birçok yerden temin edilebilmektedir. 2015 TÜİK verilerine göre ilçenin nüfusu takribi 26 bin kişiden oluşmaktadır. Bölge daha çok Türk folklor araştırmacıları tarafından ziyaret edilmektedir.


En Çok Tercih Edilen Aybastı Rotaları

Kıyasla, Ucuzagit, Puan kazan!

Facebook İnstagram Twitter Google plus
Yukarı Çık