Lütfen bekleyiniz..

Aydıntepe Otobüs Bileti

Aydıntepe Seferi Yapan Firmalar
Aydıntepe Hakkında

En Ucuz Aydıntepe Otobüs Bileti

Aydıntepe otobüs bileti satan firmalar, Aydıntepe otobüs bilet fiyatları, Aydıntepe otobüs seferleri hakkında tüm bilgileri, ucuzagit.com aracılığı ile öğrenebilir ve online otobüs biletinizi güvenle satın alabilirsiniz.

Aydıntepe İlçesinin bulunduğu bölge tarihin çeşitli dönemlerinde birçok medeniyete ev sahipliği yapmıştır. Yörenin bilinen en eski sakinleri Haldilerdir. Hitit kaynaklarında Bayburt’tan Dukamma adı ile bahsedilmiş olması M.Ö.3000-2500 yılları arasında Aydıntepe ve çevresinin Hititlerin egemenliğinde bulunduğunu göstermektedir.


Aydıntepe Gezilecek Yerler

 

Bayburt’un tarihi izlerine tanıklık ederken aynı zamanda farklı yaşam izlerine rastlayacağınız Aydıntepe Yeraltı Şehri, gezeceğiniz ilk noktalardan biri olabilir. Aydıntepe Yeraltı Şehri, şehir merkezine 25 kilometre uzaklıkta bulunmakta… Bölgenin en eski yerleşim alanlarından biri olan yeraltı şehri esasında birkaç yıl önce keşfedilmiştir. Yeraltı şehrinde başlatılan kazılar sonucunda birçok tarihi değer de gün yüzüne çıkarılmış durumda. Tabii bu durum şehrin turizmini hareketlendirecek önemli bir adım olmuştur.Birçok kollara ayrılan ve her adımda heyecanlı bir yolculuk olduğunu hissettirecek olan Aydıntepe Yeraltı Şehri sizin de keşifleriniz arasında mutlaka olmalı. 

En Çok Tercih Edilen Aydıntepe Rotaları

Kıyasla, Ucuzagit, Puan kazan!

Facebook İnstagram Twitter Google plus
Yukarı Çık