Lütfen bekleyiniz..

Azdavay Otobüs Bileti

Azdavay Seferi Yapan Firmalar
Azdavay Hakkında

Azdavay otobüs bileti satan firmalar, Azdavay otobüs bilet fiyatları, Azdavay otobüs seferleri hakkında tüm bilgileri, ucuzagit.com aracılığı ile öğrenebilir ve online otobüs biletinizi güvenle satın alabilirsiniz.

Kastamonu Tarihi
Engebeli ve ormanlık bir arazi üzerinde kurulmuş olan Kastamonu ilçesi Azdavay, %64’ü ağaçlık alan olması sebebiyle doğaseverlerin dikkatini çekmektedir. Siz de doğayla iç içe ve huzur dolu zamanlar geçirmek istiyorsanız Azdavay otobüs bileti alarak bu şansa sahip olabilirsiniz. Ağaçlar genel olarak maki ve türevleri olurken, yüksek kesimlerde iğne yapraklı ağaçlar bulunmaktadır. Bu bölgede yetişen kaya fındığı sadece bu bölgeye özgüdür ve başka yerlerde yetişmez. Besin değeri yüksek olan bu meyvenin kabuğu aynı zamanda mobilyacılık sektöründe de kullanılmaktadır. Yine sadece bu bölgeye ait olan kızamık bitkisi, şifa bitkisi kategorisine girmektedir. Bütün bu güzellikleri ilçenin sahip olduğu pek çok mesire alanlarına giderek yakından görebilirsiniz.

İlçede ve çevre köylerinde hala yöresel kıyafetler kullanılmaktadır. Bu kıyafetler köylü kadınlar tarafından dikilmektedir. Ev tezgahlarında dokunan bu elbiseler çeşitlilik göstermektedir. Günlük kullanım dışında, düğünler ve eğlence günlerinde giyilen elbiseler farklılık göstermektedir.

İlçede ekonomi genel olarak ormancılık ve keresteciliğe dayanmaktadır. Bunların yanında tarım, hayvancılık ve ticaret de ekonominin gelişmesinde büyük rol oynamaktadır.


En Çok Tercih Edilen Azdavay Rotaları

Kıyasla, Ucuzagit, Puan kazan!

Facebook İnstagram Twitter Google plus
Yukarı Çık