Lütfen bekleyiniz..

Bahçesaray Otobüs Bileti

Bahçesaray Seferi Yapan Firmalar
Bahçesaray Hakkında

En Ucuz Bahçesaray  Otobüs Bileti

Bahçesaray  otobüs bileti satan firmalar, Bahçesaray  otobüs bilet fiyatları, Bahçesaray  otobüs seferleri hakkında tüm bilgileri, ucuzagit.com aracılığı ile öğrenebilir ve online otobüs biletinizi güvenle satın alabilirsiniz.

Bahçesaray, Van iline bağlı bir ilçedir. Van’ın güney batısında yer alan ilçenin nüfusu 15.000 kadardır. 1962 yılına kadar Siirt ilinin Pervari ilçesine bağlıyken bu tarihten sonra Van’ın Gevaş ilçesine bağlanmış, 1987’de de ilçe unvanını almıştır. Eski adı Müküs olan Bahçesaray’ın 1915 yılına kadar nüfusu çoğunlukla Ermenilerden oluşmaktadır. Bu sebeple ilçede eski kiliseler bulunmaktadır. Bölge halkının geçim kaynakları bal ve ceviz üretimine dayanmaktadır. Ayrıca bölgede tarım ve hayvancılık da yapılmaktadır. 

Bahçesaray ilçesi, Van il merkezine 110 kilometre uzaklıkta bulunur. Bu küçük ilçeye gitmek için Ulubeyli Köyü üzerinden Bitlis – Hizan bağlantılı yol kullanılabilir. Bahçesaray otobüs bileti almak da buraya ulaşmak için hem rahat hem de konforlu bir yoldur.

Bahçesaray Gezilecek Yerler

Bahçesaray ilçesi daha çok çeşitli sporlara uygun doğasıyla meşhurdur. Buna göre, buradaki Müküs ırmağında rafting sporları yapılmaktadır. Kışın da Karabet Geçidi yaylasında kayak yapılabilmektedir. Bunun dışında her yıl Feqiye Teyran Kültür ve Sanat Festivali düzenlenen ilçede, çok sayıda ziyaretçi de ağırlanmaktadır. 

 

En Çok Tercih Edilen Bahçesaray Rotaları

Kıyasla, Ucuzagit, Puan kazan!

Facebook İnstagram Twitter Google plus
Yukarı Çık