Lütfen bekleyiniz..

Baklan Otobüs Bileti

Baklan Seferi Yapan Firmalar
Baklan Hakkında

En Ucuz Baklan Otobüs Bileti

Baklan otobüs bileti satan firmalar, Baklan otobüs bilet fiyatları, Baklan otobüs seferleri hakkında tüm bilgileri, ucuzagit.com aracılığı ile öğrenebilir ve online otobüs biletinizi güvenle satın alabilirsiniz.

Baklan, Denizli’nin bir ilçesidir. 1990 yılında Dedeköy ismiyle ilçe statüsüne kavuşan ilçe, bu tarihten itibaren ismi de Baklan olarak değiştirilmiştir. Nüfusu 5.000 civarında olan bu küçük ilçenin kurucusunun Abdi Bey olduğu düşünülmektedir. Abdi Bey, Kayı Boyu beylerindendir. Tarım ve hayvancılıkla uğraşılan ilçede Baklan ovası sulaması, Türkiye’nin ikinci büyük sulama projesidir. Baklan ilçesi, Beşparmak Dağı’nın batı eteğine kurulmuştur. Deniz seviyesinden yüksekliği 950 metre olan ilçe bu bölgedeki en yüksek yerleşim birimidir.

Baklan’a Nasıl Gidilir?

Baklan ilçesi, Deniz il merkezine 60 kilometre uzaklıktadır. Denizli – Ankara yolu istikametinde bulunan ilçenin komşuları Dazkırı, Çal, Bekilli, Çivril ve Bozkurt’tur. Baklan otobüs bileti satın alarak ilçeye rahatlıkla ulaşabilirsiniz. 


Baklan’da Gezilecek Yerler

Baklan ilçesinde çeşitli arkeolojik kalıntılara, duvar örgüsüne ya da sütunlara rastlanmaktadır. Ortaçağ dönemini yansıtan bu tarihi kalıntılar bölge halkı tarafından Han Yıkığı olarak adlandırılmıştır. Bunun dışında Çalkebir Höyük denilen Tunç devri ile Frig ve Roma dönemini yansıtan yere de gitmeniz önerilmektedir. 

En Çok Tercih Edilen Baklan Rotaları

Kıyasla, Ucuzagit, Puan kazan!

Facebook İnstagram Twitter Google plus
Yukarı Çık