Lütfen bekleyiniz..

Balçova Otobüs Bileti

Balçova Seferi Yapan Firmalar
Balçova Hakkında

En Ucuz Balçova  Otobüs Bileti

Balçova  otobüs bileti satan firmalar, Balçova  otobüs bilet fiyatları, Balçova  otobüs seferleri hakkında tüm bilgileri, ucuzagit.com aracılığı ile öğrenebilir ve online otobüs biletinizi güvenle satın alabilirsiniz.

İzmir Körfezi’nin güney kıyılarında yer alan Balçova, İzmir’in metropol ilçelerinden bir tanesidir. Merkez ilçeye de oldukça yakın olan Balçova, güneyde Karabağlar, doğuda Konak, batıda Narlıdere, kuzeyde ise İzmir Körfezi ile komşudur. İlçede Akdeniz iklimi hüküm sürmektedir. İklim ve toprak özelliklerine bağlı olarak bölgede farklı bitki çeşitleri görülebilmektedir. Balçova, bir turizm merkezidir. Hem iç hem de dış turizmde İzmir’in en önemli bölgelerinden bir tanesidir. Şifalı suların bulunduğu kaplıcaları da içerisinde bulunduran Balçova, sağlık turizmi açısından da ekonomiye katkı sağlamaktadır. İlçeye karayolu ulaşımı dışında deniz yolu ile ulaşmak da mümkündür.

Balçova Gezilecek Yerler

Agamemnon Kaplıcaları: M.Ö 1200 yılına kadar uzanan  tarihi ile günümüz kadar ulaşmış olan kaplıcalar şifa kaynağı olarak bilinmektedir. Agamemnon Kaplıcaları, Balçova Kaplıcaları olarak da bilinmektedir. Her sene binlerce yerli ve yabancı turisti ağırlayan kaplıca, orman ve denizin buluştuğu ve size güzel anlar yaşatabilecek bir konumda bulunmaktadır. İzmir il merkezine de oldukça yakın bir yerde bulunan bu mekan şifa arayanlar ve sessiz sakin vakit geçirmek isteyenler için oldukça idealdir. Balçova otobüs bileti alarak bu kaplıcaların keyfini çıkartabilirsiniz.

 

 

En Çok Tercih Edilen Balçova Rotaları

Kıyasla, Ucuzagit, Puan kazan!

Facebook İnstagram Twitter Google plus
Yukarı Çık