Lütfen bekleyiniz..

Balya Otobüs Bileti

Balya Seferi Yapan Firmalar
Balya Hakkında

Balya otobüs bileti satan firmalar, Balya otobüs bilet fiyatları, Balya otobüs seferleri hakkında tüm bilgileri, ucuzagit.com aracılığı ile öğrenebilir ve online otobüs biletinizi güvenle satın alabilirsiniz.

Balya Tarihi
Balıkesir´in mühim ilçeleri arasında yer alan Balya´nın nüfusu önceki dönemlerde oldukça fazla olmasına karşın bu günlerde sanayi alanındaki yetersizliklerden dolayı giderek düşmektedir. Son yıllardaki nüfus grafiği incelendiğinde Balya´nın nüfusunun yaklaşık %50 oranında azaldığı görülmektedir. Bunun yanı sıra Balya, Türkiye´de elektrikle tanışan ilk yer olarak göze çarpmaktadır. Balya ekonomisi tarım sayesinde ayakta durmaktadır. Balya´yı diğer Balıkesir ilçelerine kıyaslayacak olursak topraklarının verimsiz olduğu sonucuna ulaşmak mümkündür. Bundan dolayı Balya´da ekseriyetle mısır ve buğday gibi tarım ürünleri yetiştirilmektedir.

Yükselti bakımından oldukça düşük bir yerde kurulmuş olan Balya´nın iklimi yumuşak olup nüfusu 14 bin kişiden oluşmaktadır. Balya ilçesinin adını nereden aldığı tam olarak bilinmemekle beraber Osmanlı devrinde Kadılık şeklinde yönetildiği ve dönemin büyük kadısı Bali Bey´den dolayı bu ada sahip olduğu söylenmektedir.


En Çok Tercih Edilen Balya Rotaları

Kıyasla, Ucuzagit, Puan kazan!

Facebook İnstagram Twitter Google plus
Yukarı Çık