Başkale Otobüs Bileti

Başkale Seferi Yapan Firmalar
Başkale Hakkında

En Ucuz Başkale Otobüs Bileti

Başkale  otobüs bileti satan firmalar, Başkale  otobüs bilet fiyatlarıBaşkale  otobüs seferleri hakkında tüm bilgileri, ucuzagit.com aracılığı ile öğrenebilir ve online otobüs biletinizi güvenle satın alabilirsiniz

Başkale, Van iline bağlı bir ilçedir. Bölge Urartular döneminde Adamma olarak adlandırılmış bir yerdir. Başkale, Romalılar ile Partlar arasında bir sınır bölge olmuştur. Sonra sırasıyla Sasaniler ve Bizanslıların eline geçen bölge, Ermeni beylerin egemenliği altında kalmıştır. 16. yüzyıl ortalarında Osmanlı İmparatorluğu yönetimine geçen Başkale, bu ismi Cumhuriyet döneminde almıştır. Engebeli araziye sahip Başkale ilçesinde yöre halkı geçim kaynağı olarak hayvan yetiştiriciliğiyle uğraşmaktadır.


Başkale’de Gezilecek Yerler

Başkale ilçesi turistik potansiyele sahip bir yerdir. Peribacaları ve travertenler bu ilçede de bulunmaktadır. Nevşehir ve Denizli’deki peribacaları ve travertenler kadar ilgi görmemesinin sebebi reklamının yeterince iyi yapılamaması ve bakımsızlığıdır. Yine de buralar bu küçük ilçeye gelenlerin ziyaretlerine değecek güzelliktedir.

En Çok Tercih Edilen Başkale Rotaları

Kıyasla, Ucuzagit, Puan kazan!

Facebook İnstagram Twitter Google plus
Yukarı Çık