Lütfen bekleyiniz..

Baskil Otobüs Bileti

Baskil Seferi Yapan Firmalar
Baskil Hakkında

En Ucuz Baskil Otobüs Bileti

Baskil otobüs bileti satan firmalar, Baskil otobüs bilet fiyatları, Baskil otobüs seferleri hakkında tüm bilgileri, ucuzagit.com aracılığı ile öğrenebilir ve online otobüs biletinizi güvenle satın alabilirsiniz

Baskil, ilk Tunç çağı yerleşim kalıntılarına rastlanan Elazığ’ın tarihi ilçelerinden birisidir. Rastlanan bulgulara göre Hititler burada uzun süreli yerleşmişler ve en son Romalılar ve Bizanslılar hakim olmuşlardır. Baskil’in doğusunda Elazığ ve güneydoğusunda Sivrice ilçesi yer alırken batısında Karakaya Baraj Gölü ve Malatya ili Arguvan ilçesi, güneyde Kale ve Doğanyol ilçeleri, kuzeyinde Keban ilçesi yer almaktadır. Elazığ iline 38 km uzaklıkta yer alan Baskil’e otobüs seferleri ile rahatlıkla ulaşabilirsiniz.


Baskil’de Gezilecek Yerler

Mezopotamya ile Anadolu’yu birbirine bağlayan yollar üzerinde bulunan Baskil’de, manzara eşliğinde keyifli otobüs yolculuğundan sonra tarihi Kömürhan Köprüsü’nden geçip Kaleköy, İmikuşağı, Şemsiyetepe ve Habipuşağı Höyükleri’ni gezebilirsiniz. Ermeniler tarafından Roma dönemine ait bir kilise Mar Ahron Manastırı adı verilmiştir. Manastır, Baskil ilçesi Suyatağı köyü kilise dağı olarak bilinen dağ üzerinde yer almaktadır ve eşsiz bir seyir yerine sahiptir. Baskil otobüs biletinizi hemen alıp bu güzellikleri yerinde keşfetmelisiniz.

En Çok Tercih Edilen Baskil Rotaları

Kıyasla, Ucuzagit, Puan kazan!

Facebook İnstagram Twitter Google plus
Yukarı Çık