Lütfen bekleyiniz..

Başyayla Otobüs Bileti

Başyayla Seferi Yapan Firmalar
Başyayla Hakkında

En Ucuz Başyayla Otobüs Bileti

Başyayla otobüs bileti satan firmalar, Başyayla otobüs bilet fiyatları, Başyayla otobüs seferleri hakkında tüm bilgileri, ucuzagit.com aracılığı ile öğrenebilir ve online otobüs biletinizi güvenle satın alabilirsiniz

Orta Torosların güney yamaçlarında Göksu havzasını kapsayan Taşeli platosunda yer alan ilçemizin kuzeyinde Balcılar Kasabası, doğusu ve güneyinde Ermenek batısında ise Sarıveliler ilçeleri yer almaktadır. İlçemizin kuzeyi, kuzey batısı ve batısı birden bire yükselerek tabii bir kale görünümü veren dağ silsileleri ile çevrilidir.

Dağ silsilelerinin sonunda gelen Düğünözü, Karamıklı, Çimen,İnceöz, Suluboğaz, Kışlaçayırı, Kuşu, Güllüpınar yöre halkı tarafından, Barcın yaylası göçerler (yörük) tarafından yaylacılık faaliyetleri için kullanılır.

Başyayla ilçesi adı ile özleşerek yüksek bir yayla karakteri arz etmekte olup, kışlar kar yağışlı soğuk olup, yaz aylarında ise sıcaklık ortalaması mevsim normallerinde geçmektedir. Güney kesimleri eğimli arazilere sahip olan İlçenin, merkez ve köylerinde tabii yapının izin verdiği tarım uğraşı hâkimdir.

İlçe merkezi ve köylerinden Bozyaka ve Üzümlü zirveleri ormanlık dağ yamaçlarında vadi tabanına doğru inen arazilerde, Kışla ve Büyükkarapınar köyleri düz, geniş ve verimli vadi tabanlarına kurulmuşlardır. 

 

 

 

 

En Çok Tercih Edilen Başyayla Rotaları

Kıyasla, Ucuzagit, Puan kazan!

Facebook İnstagram Twitter Google plus
Yukarı Çık